11,7 TL
Standart Teslimat : 15 Ağustos - 18 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Macbeth - Hasan Ali Yücel Klasikleri Kitap Açıklaması

 


William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle yaklaşık 400 yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren bu efsanevi yazar, büyük olasılıkla 1606 yılında yazdığı Macbeth'le "yükselme arzusu ve politik hırsın" kişiyi neye dönüştürebileceğini dünü, bugünü ve yarını kapsayacak bir derinlikle öngörmüştür.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 108

Baskı Yılı: 2016


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 154

Baskı Yılı: 2006


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 69

Baskı Yılı: 2006


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.09.2021

İktidar Hirsi

İktidar hırsının insan neler yaptırabileceğini gösteren muhteşem bir trajedi. Harika bir klasik olmakla birlikte günümüze de ışık tutuyor.

28.02.2019

Yüceliğe doğru

Bu eser, sanatın en derin sırlarına erişebilmiş vakur Shakespeare'in nasıl bir değer olduğunu ve zatıalilerinin ne kadar müstesna eserler bıraktığı bilincinde olarak okunmalı. Çünkü okuduğunuz bu yapıt Tolkien'e bile ilham kaynağı olmuş (Fangorn Ormanı gibi) ne yüce değerler içermekte! Öyle ki soyluluğun ve bilgeliğin zaptedilemez engin dalgalarında sürüklenirken buluyor insan kendini. Karakterlerin derinliğiyle, güçlü duruşlarıyla ve hikayenin muazzamlığıyla yüzünüze çarpan ulvi dalgaların size anlattıklarını, öğretmeye çalıştığı değerleri hissedince can çekiştiğinizi değil huzura erdiğinizi düşünüyorsunuz. Çünkü ebediyete ilerleyişin böylesine coşkulu, destansı ve şairane olduğunu görüyor, başyapıtın son sayfasına eriştiğinizde sımsıkı kapatıyorsunuz gözlerinizi. Ardından ruhunuzu bir hayret kaplıyor ve zihninizi bir hulya...

24.12.2018

Kimseler uyumasın artık! Macbeth uykuyu öldürdü!

Okurken aldığınız hazzın yanında Shakespeare'in ufkunu genişliklikleri sizi düşündürecek. Okuduktan sonra birkaç gün kendinize gelemiyebilirsiniz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.