30,2 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Leyla ile Mecnun Kitap Açıklaması

 

Leyla ile Mecnun

Türk televizyon tarihinin en büyük hayran kitlesine sahip dizilerinden Leyla ile Mecnun, bu kez sevenlerinin karşısına farklı bir tür ve yepyeni bir macera ile çıkıyor. Dizinin başarılı senaristi Burak Aksak, aynı adlı kitabıyla o meşhur imkansız aşka yeni bir yorum daha katıyor. Mecnun, İsmail Abi, Erdal Bakkal, İskender, Yavuz, Aksakallı Dede ve dizinin daha nice unutulmaz ismi, yeni maceralarıyla güldürürken hüzünlendirmeye devam ediyor.

Yarım Kalan Son, Farklı Hikayeyle Tamamlanıyor

Son yıllarda Türk sinema ve televizyon dünyasına özgün kalemiyle damga vuran Burak Aksak, Leyla ile Mecnun kitabını “dizinin yarım kalan finali” olarak tanımlıyor. 2018 yılında okurlarıyla buluşan kitap, tümüyle dizideki konu ve karakterleri yansıtıyor. Ancak tamamlayıcı olmaktan çok, alternatif bir hikaye olarak gelişiyor. Bu doğrultuda kitap, diziye aşina olmayanlar için de akıcı, sürükleyici ve eksiksiz bir macera sunuyor.

Mecnun, Bu Kez Leyla’sına Kavuşabilecek mi?

Klasik Leyla vü Mecnun mesnevisinin modern ve eğlenceli bir yorumu olan Leyla ile Mecnun, komedi perdesinin ardında aslında derin ve hüzünlü bir aşk hikayesini barındırıyor. Destanlaşan mesnevinin sonunda Mecnun Leyla’sına kavuşamıyor, fakat siz yine de hazır olun; bu kez her şey değişebilir!

Dünyaya Gözlerini Aynı Anda Açan İki Aşık

Leyla ile Mecnun’un yaşamı, mesnevi versiyonunda olduğu gibi aynı gün aynı yerde doğan iki bebek olarak kesişiyor. Aradan geçen 30 küsur yılın ardından iki genç, farklı hayatlar yaşayan bireyler olarak birbiriyle karşılaşıyor. Aynı zamanda zıt denebilecek ölçüde farklı karakterler olarak tasvir ediliyor.

Leyla’yı gördüğü ilk anda aşkından çılgına dönen Mecnun, mahalledeki can dostlarının yardımıyla Leyla’sına kavuşabilmek için farklı yollara başvuruyor. Sonunda hayatlarını birleştirmek için dünyanın dışına çıkmaya kalkışan iki aşık, kim bilir daha nelerle karşılaşacak…

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Türk dizileri arasında kültleşen ender örnekler arasında yer alan Leyla ile Mecnun’un hikayesine siz hala tanık olmadınız mı? Türkiye’nin yıldızı parlayan senaristlerinden Burak Aksak’ın bu sıra dışı eserini hemen sipariş verin, aşkın hem olağanüstü hem de en eğlenceli haline kapılmanın keyfini siz de yaşayın! 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.11.2021

Dizinin kitabı

Dizisinin kitabı senaryo gibi ama eğlenceli

19.05.2021

Leylq ile Mecnun

Kitap çok güzel dizi ile çok uyumlu diziyi izleyen bilir tavsiye ederim

19.01.2021

İ.o.

Dizisini bildikten sonra kitaptaki kahramanlar daha iyi oturuyor aslında:) tek solukta biten bi kitaptı

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.