4,5/5 - 205 Kişi Yorum Yap
16,85 TL
25,93 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 22 - 24 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Bir yanımız çöl bir yanımız deniz…”

 “Zaman döngüseldir ve farklı seçimler yapsan da aynı hayatı yaşarsın. Sana verilmiş bir ömür vardır. Bu dünyadaki zamanın bellidir. Ve her şey bir denge içindedir. Biz... Daha doğrusu ben, o dengeyi bozdum…”

Aynı gün aynı hastanede doğmalarıyla başladı her şey. Bir hayatın birden fazla kez yaşanabileceğinin ve yarım kalmış her hikâyenin tamamlanmaya muhtaç olduğunun bir kanıtıydı onlar. Peki Mecnun bu sefer Leylasına kavuşabilecek mi?  Yoksa yine çölde mi açacak gözlerini? Çünkü o çöl çaresiz âşıkların son durağıdır. Kavuşamayan âşıklar o çölde aralar sevdiğini, kavuşanlarsa emlakçı emlakçı dolanır dururlar, 2+1 kombili.

Yayınlandığı dönemde izleyicisini ekrana kilitleyen Leyla ile Mecnun, bu kez bambaşka bir hikâye ile sevenleriyle yeniden buluşuyor. Mecnun, İsmail Abi, Erdal Bakkal, Baba İskender, Yavuz Hırsız, Yedek Kamil, Gözlüklü Çocuk Kaan ve Aksakallı Dede bu kez bambaşka bir maceranın peşine düşüyor. O geminin geleceğine ilk günkü gibi inananların, sevdiği kızın gözlerinin içine bakarak ‘seni seviyorum’ diyemeyenlerin, kendi çölünde kaybolanların hikâyesi Leyla ile Mecnun Burak Aksak’ın kalemiyle yeni başlangıçlar için geri dönüyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)


Editör: BüşraHacısalihoğlu
Kapak Tasarım: Songül Karakoç

 

 

Puanlamalar

%82,9
%9,3
%2,4
%1,5
%3,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.12.2019

Farklı bir deneyim.

Değişik bir okuma süreci yaşadım. Önce diziyi izleyip sonra kitabı okumak sıklıkla deneyimlediğim bir durum değil tabi. Kitabı okurken diyaloglar kafamda karakterleri ses tonu ve mimikleri ile canlandı. Diziyi okuyormuşçasına... Diziyi seviyorsanız olasılıkla kitabı da seversiniz.

16.11.2019

Çok güzel

Çok eğlendim okurken. Burak Aksak işte her zamanki gibi

14.11.2019

Gemiyi beklemeye devam...

104 bölümlük dizinin ardından kitabını okuyunca her karakterin sözlerini kendi söyleme şekilleri ile seslendirdim. Kitap öyle çekiyor ki insanı; Mecnun sevdiğini kaybettiğinde kalbindeki hüznü okuyucusuna hissettiriyor. Yavuz Abi'nin kendisi zaten başlı başına bir şiirken, bir kitapta yer alması insana bir şiir dinletisindeymiş edası veriyor. İskender baba ise eski Türk filmlerinden çıkma iyi kalpli babalar gibi, heskesin kahramanı olarak yansıtılmış kitaba, onun olduğu bölümleri okurken arkasında bir kahraman varmış gibi düşünüyor insan. Olmazsa olmaz bir karakter de Erdal Bakkal tabi ki; çünkü bakkal bir mahallenin kalbidir. Çıkarcı, paragöz ama ailesi için canını verebilecek bir insan, insanımız. Ve son olarak İsmail Abi. Onun saflığını görünce insan içinden 'keşke tüm insanlık böyle olsa' diye geçiriyor, onun gibi çocuk kalmak istiyor. Kitabı okurken ben de o anlatılan mahallede yaşadım. Mecnun ile birlikte üzüldüm, onunla mutlu olmaya çalıştım. İsmail Abi ile sahilde durup gelecek gemiye el salladım. Yavuz ile beraber kitap okudum. Arabeskten haz etmezken Ferdi Tayfur dinlemeye başladım. İyi ki Leyla ile Mecnun var.Ben inanıyorum; o gemi  bir gün mutlaka gelecek.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız