4,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap
18,9 TL
31,5 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 24 Temmuz - 27 Temmuz
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Labirentindeki General Kitap Açıklaması


Gabriel Garcia Marquez, bu romanında, bir 'Kurtarıcı'nın gerçek yaşamını dile getiriyor. İspanyol egemenliği altındaki Güney Amerika'yı 'İspanyol Amerikası' olmaktan kurtarmaya, bağımsız, özgür yeni bir 'Amerika' yaratmaya kendini adamış bir General'in, artık çökmüş bitmiş bir diktatörün, yani Simon Bolivar'ın ölüme giden son yolculuğunu, Magdelena Irmağı üzerinde yaptığı uzun ve son yolculuğunu anlatıyor Marquez...Sayfa Sayısı: 254

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar
%80
%20
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

22.07.2014

Bolivar Marquez

ölüm üzerinde marquez´in birkaç romanı var. ilk aklıma gelenler artık labirentindeki general ile başkan babamızın sonbaharı oluyor. başkan babamızın sonbaharı apayrı bir yere oturmakta. bir kere gerçeküstü edebiyat ve şiirsel gerçekçilik denince kendi başına bir akım damarı o. labirentindeki general ise bir kayıp denizci, bir kaçırılma öyküsü, şili´de gizlice gibi gazeteci marquez´in, tarihçi ve romancı marquez´le sevişmesinin ürünleri arasında.

kitapta belki türkiye´den ve güncel siyasetten yana dertli olduğumdan sürekli simon bolivar´ın iktidar dışına atılmakta mı, çekilmekte mi olduğuna dikkat harcadım. yazar da bunu ön planda tutmuş olabilir, kesin kanıya varmaktan genellikle uzak tutmayı başardı. simon bolivar´a sevgi ve saygısını saklamaya çalışarak yazması daha da sıcak, sarıp sarmalayıcı bir roman ortaya çıkarmış.

04.11.2009

Marquez ve Bolivar isimlerinin birleşmesi

Dünyada herhangi bir ulus için Mustafa Kemal Atatürk kadarını yapmış insan sayın dense çok az, hatta hiçe yakın örnek gösterilebilir. Bu örneklerden biri de kuşkusuz “El Libertador” Simon Bolivar’dır. Bolivar kıtanın neredeyse baştan aşağı kurtarıcısıdır, ülkeler kendilerine onun ismini vermişlerdir, bugün bile Latin Amerika’da efsanedir. Garcia Marquez “Yüz Yıllık Yalnızlık” ın yazarı. Marquez ve Bolivar isimlerinin birleşmesi bile pek çok kişi için bu kitabı okuma nedeni olabilir. “Labirentindeki General” epik bir destan değil, Simon Bolivar’ın şaşalı yıllarını değil, yalnız ve sancılı geçen son yıllarını, çıktığı son ve ümitsiz bir geziyi anlatıyor. Tabii işin içine de bol miktarda psikoloji girmiş oluyor. “Devrimini yaptık, elimizde, şimdi bize onunla ne yapacağımızı söyle” diyen çaresizler eşliğinde o bağımsızlık kahramanının psikolojisini…

22.10.2002

Tarihsel romanın en güzel örneklerinden biri

Yazar Marquez ile Gazeteci Marquez'in buluşması bu kitap. Bence Marquez okumamış insanların okuması gereken ilk kitap. Çünkü romanlarında ve öykülerinde bol bol geçen "Kurtarıcı" kimdir nedir sorusunu bu kitapta bulabilirsiniz. Kurtarıcı Simon Bolivar'dır ve Latin Amerika ülkelerinin kaderini derinden etkilemiş bir devrimcidir. Üzerine çok çalışılmış bir kitap. Ve çok da başarılı. Latin Amerika ülkelerinin tarihini inceleyenler için de önemli bir kaynak.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.