94,55 TL
Standart Teslimat : 03 Nisan - 06 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kuvvetle Ayağa Kalkmak Kitap Açıklaması

 

HİKÂYELERİMİZİ REDDETTİĞİMİZDE ONLAR BİZİ TANIMLAR.
HİKÂYELERİMİZİ SAHİPLENDİĞİMİZDE SONU YAZMAK BİZİM ELİMİZDE OLUR.

Brené Brown, cesaret, kırılganlık, utanç ve değerlilik üzerine küresel bir söyleşi başlattı. Öncü çalışmaları derin bir gerçeği ortaya çıkardı: Kırılganlık – sonuç garantili değilken ortaya çıkıp görülmeye istekli olmak – daha fazla sevgiye, aidiyete, yaratıcılığa ve mutluluğa giden tek yoldur. Ama cesurca yaşamak her zaman kolay değildir: Tökezlememiz ve düşmemiz kaçınılmazdır.

Brown, Kuvvetle Ayağa Kalkmak’ta düştükten sonra ayağa kalkma konusunu ele alıyor. Temellendirilmiş kuram araştırmacısı olan Brown, Fortune 500 şirketlerinin liderlerinden ve ordu üyelerinden tutun sanatçılara, uzun zamandır beraber olan çiftlere, öğretmenlere ve ebeveynlere kadar birçok kişiyi dinledi ve onların cesaret, düşüş ve tekrar ayağa kalkış hikâyelerini paylaştı. Brown kendisine şunu sordu: Güçlü ve sevgi dolu ilişkileri olan bu insanların, yaratıcılığı besleyen bu liderlerin, yeniliklere öncü olan bu sanatçıların ve insanlara inanç ve gizem yolunda eşlik eden bu adamların ortak noktası nedir? Cevap netti: Bu insanlar duyguların gücünün farkındalar ve kendilerini rahatsızlığın kucağına bırakmaktan korkmuyorlar.

İncinme hikâyelerimizin içine girmek bize tehlikeli gelebilir. Ama mücadelenin ortasında ayaklarımızı yere yeniden sağlam basma süreci, cesaretimizin sınandığı, değerlerimizin pekiştiği alandır. Mücadele hikâyelerimiz işimizi kaybetmek ya da ilişkimizin bitmesi gibi büyük hikâyeler olabildiği gibi bir arkadaşımızla ya da meslektaşımızla yaşadığımız uyuşmazlık gibi daha küçük hikâyeler de olabilir. Olayın büyüklüğü ya da şartları ne olursa olsun kuvvetle ayağa kalkma süreci aynıdır: Duygularımızla hesaplama yapar, hislerimiz konusunda meraka kapılırız; gerçeğe ulaşana kadar hikâyelerimizle boğuşuruz ve bu süreci pratiğe dönüşene, hayatlarımızda adeta bir devrim yaratana dek her gün yaşarız. Düştükten sonra kuvvetle ayağa kalkmak, içtenliği besleme yolumuzdur. Brown, bunun bize kim olduğumuzla ilgili en çok şeyi öğreten süreç olduğunu yaz.

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.05.2019

Çeviri Berbat/ kitap güzel

Kitabın çevirisinde büyük bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. İlk 50 sayfanin çoğu kısmını anlamak için 2 defa okumak zorunda kaldım. Noktalama işaretlerine coğu yerde dikkat edilmemiş. 50 sayfadan sonra sanırım anlatıma alıştım, arkadaşlarımla hoşuma giden kısımları paylaştıgımda anlamadıklarına şahit oldum. Buna karşın kitap içinde harika fikirleri barındırıyor, düşmüş olan ve ayağa kalkmak isteyenler icin çok önemli yollar sunuyor. Ama yukarıda bahsettiğim gibi kitabi anlamak için kendinizi biraz zorlamanız gerekmekte.

18.03.2019

..

Brene Brown'u kitaplarını ve tarzını çok seviyorum.Kendin olmayı 'Yaban olmak' diye tabir etmiş , insanın ne kadar zorlansa da kendisi olması yani yaban düşmesi gerektiğini güzel anlatmış.Kendini olduğu gibi kabul etmek isteyenlere tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.