4,5/5 - 17 Kişi Yorum Yap, Kazan!
31,2 TL
40,0 TL %22
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 18 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 19 Ekim
Standart Teslimat : 21 - 23 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Turan Dursun'un üzerinde yıllarca çalıştığı ve büyük önem verdiği, daha önce Kutsal Kitapların Kaynakları I, II, III adıyla üç kitap olarak yayımladığımız eserini, bu kez tek bir ciltte büyük boy olarak, yeniden gözden geçirilmiş ve dizin eklenmiş haliyle okuyucularımıza sunuyoruz.
Cilt içerisinde yer alan birinci kitapta; Korku ve Efendi Baba Tanrı, ikinci kitapta; Peygamberlik, üçüncü kitapta; Mucize ve Gerçek konuları inceleniyor.
Kutsal Kitapların Kaynakları, Turan Dursun'un ölümsüzlüğünün mührüdür.Sayfa Sayısı: 488

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaynak Yayınları

 

Puanlamalar

%88,2
%0
%0
%0
%11,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

24.09.2014

Komik bir eleştiri

Bu eleştiren arkadaş kendi gözlüğünden bakarak aslında kızgınlığını gizlemeye gayret etmiş. Kitabı yazan yazar zaten bu işleyişin dinamiklerini ortaya serdiği için göz önüne dökülen yalanlar bu zamana kadar inanmak istediği şeyleri boşa çıkardığı için canı sıkılan bir kişi. Din her zaman toplumda nüfuz sağlamak için kullanılan bir araç olduğu için buna alet olanların canını sıkacak bir kitap olacağı da aşikardır.

24.02.2014

Eksik ve yetersiz hazırlanmış

Turan Dursun bu kitapla kutsal kitapların aynı kaynaktan, yani masallaşmış efsanelerden geldiğini kanıtlamaya çalışmış. Pek çok benzer özellikleri sıralamış, hatta çoğunu fark etmemiş bile.Mesela Mi’raç ile İncil’deki Vahiy kısmı, peygamber Samuel ile Hz.meryem’in Tanrı’ya adanma kısmının aynı olması vb onlarca kıssa. Turan Dursun’un aklının yetmediği en önemli şey Mitolojik diye söylediği hikayelerin binlerce yıl süren Adem a.s. ve devamı sonrası yaşananların kaleme alınması olabileceği… Yeni yazar küfürlü eski baskıdaki cümleleri kaldırmış olsa da bu yaklaşımlar Turan Dursun’a erken yaşta dini eğitime verilmesinin ve cehaletinin bir dışa vurumu olsa gerek..Yani boşuna kafir olmuş..Keşke biraz daha sakin düşünebilse imiş..Ama ne güzel demişler..İnsanı hayvandan ayıran özelliğin düşünebilme özelliği  olması her insan görünümlü canlının düşünebildiği anlamına gelmez.. Genel de felsefeden de alıntı yapmaya çalıştığı bu kitap kötü bir eleştirisel yaklaşım kitabı..Avesta, Ginza, Tevrat, İncil gibi kutsal kitaplar ile diğer dini konular da bilgisi az olanlara sanki doğruları anlatıyormuş izlenimi verip, insanı günaha sürükleyebilir..Okunması çok elzem değil…

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız