129,6 TL
Standart Teslimat : 02 Haziran - 05 Haziran
300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Birlikte Al

Ayrıntı Yayınları
129,60 TL
+
İthaki Yayınları
75,00 TL
204,60 TL
Ayrıntı Yayınları
129,60 TL
+
Kırmızı Kedi
91,00 TL
220,60 TL
Ayrıntı Yayınları
129,60 TL
+
Sola Unitas
83,50 TL
213,10 TL
Ayrıntı Yayınları
129,60 TL
+
Mona
87,25 TL
216,85 TL

Kurtlarla Koşan Kadınlar Kitap Açıklaması

 

İnsanlık tarihi boyunca yazılmış kadınlara dair kitapların ne kadar gerçeği yansıttığını düşünüyorsunuz? Yazar Clarissa Pinkola Estes imzalı Kurtlarla Koşan Kadınlar, kadınların varoluşu ve toplumdaki yeriyle ilgili tespitleri kadınları kurtlara benzeterek ele alıyor. Kurtlarla kadınları benzerlikleri üzerinden inceleyen yazar; her ikisini de eşlerine ve çocuklarına bağlı, güçlü ama değişen koşullara ayak uydurmak zorunda kalan, bir yandan da ezilen, hor görülen varlıklar olarak tanımlıyor. Bu sebeple de kitabın adını “Kurtlarla Koşan Kadınlar” olarak belirliyor. Kadınları anlama, çözme ve kadınların kendilerini bulma noktasında nasıl bir yol izleyeceğine dair anlamlar bulacağınız eserin içeriğine birlikte göz atalım.

 

“Kurtlarla Koşan Kadınlar” adlı kitabı neden okumalısınız?

Kadınları anlama noktasında benzersiz bir eser olan ve yazar Clarissa Pinkola Estes’e birçok ödül kazandıran Kurtlarla Koşan Kadınlar adlı yapıt, kadın çalışmalarına kaynak olabilecek nitelikle bir kitap. Yazar, kitabındaki kadın çözümlemelerini geçmişten günümüze gelen masallar ve mitler üzerinden etkileyici ve sıra dışı bir dille anlatıyor. Bu yönüyle okuyucularına oldukça farklı bir bakış açısı sunarak kalıpları yıkan farklı bir anlatım tarzı sunuyor. Yazar Estes, kitabı yazdığı süreçte birçok hayvanı inceliyor ancak kadınların en çok kurtlarla benzeştiğini fark ediyor. Bu sebeple de kitabında kadınlarla kurtlar arasındaki birçok ortak noktayı ele alıyor. 544 sayfalık bu başyapıtı okurken siz de kadınlara ve toplumsal gerçeklere karşı farklı bir bakış açısı kazanacaksınız.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Orijinal adı “Women Who Run With the Wolves” olan eserin yazarı Clarissa Pinkola Estes’in bu eserini 20 yıllık bir sürede yazdığını biliyor muydunuz? Böylesine uzun bir sürede, derin araştırmalar sonucu ortaya çıkan Kurtlarla Koşan Kadınlar'ın birçok ödülü mevcut. Kurtlarla Koşan Kadınlar adlı eser; yazara ABA’nın ABBY Onur Ödülü’nü, Colorado Yazarlar Birliği’nin Top Hand Ödülü’nü ve Ulusal Psikoanaliz Gelişim Kurumu'nun Gradiva Ödülü’nü kazandırır. 25 yıl öğretmenlik yapmasının dışında klinik psikoloji alanında doktora yapan yazar Clarissa P. Estes’in başyapıt haline gelen eseri, 18 dile çevrilerek birçok ülkede yayınlanır. Çok satanlar listesindeki yerini korumayı başaran ve ilk Türkçe basım yılı 2003 olan eserin çevirisini Hakan Atalay yapar. Kitabı okuduktan sonra dilerseniz 2016 yılında Nicolette Krebitz'in yönetmenliğini yaptığı “Wild” (IMDb:6.4) adlı filmi izleyebilir, kitabın heyecanını bu filmle taçlandırabilirsiniz.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Kurtlarla Koşan Kadınlar adlı kitabı okuduktan sonra dilerseniz yazarın diğer eserleri olan Güçlü Kadını Serbest Bırakın ve Kalpten Gelen Armağan adlı kitaplara da göz atabilirsiniz.

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

“Ne zaman bir öykü anlatılsa gece olur. Nerede oturulursa oturulsun, zaman ve mevsim ne olursa olsun, masal anlatmak saçaklardan sessizce yıldızlı bir gökyüzünün ve beyaz bir ayın çıkıp süzülmesine ve dinleyenlerin kafalarının üstünde asılı durmasına neden olur. Kimi zaman masalın sonuna doğru oda şafakla dolar, kimi zaman arkada bir yıldız parçası kalır, kimi zaman da fırtınalı bir gökyüzünden bir paçavra parçası. Ve arkada kalan her ne olursa olsun, bu şey çalışmak için, ruh-yapımında kullanmak için bir armağandır.” Çalışmak, iyileşmek ve mutlu olmak için; bir armağan olarak, bir ilaç olarak öykü... .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

11.01.2022

Anlamadıysanız vaktiniz gelmemiştir

Kitap benim için kadınlara adanmış bir kutsal emanet niteliğinde. Şunu net şekilde söyleyebilirim, anlamadıysanız ya da sıkıldıysanız ya odaklanmamışsınızdır ya da zamanınız gelmemiştir. Tek bir kelimesini israf etmemiş yazar. Doğru zamanda okunmalı. Her an okunabilecek bir kitap olmadığını düşünüyorum. Tabi ki okunabilir ama sizi alıp yoğurması için buna hazır olmalısınız. Sabaha kadar anlatabilirim bu kitabı. Yazarına hayranım.

20.08.2021

Lütfen abartmayın

Masallar güzel ama masal analizleri inanılmaz sıkıcı ve kendini tekrardan ibaret. Ayrıca insanın ve kadının çok özel, çok ruhani, çok derin.. vs olduğuna dair kişisel gelişim safsataları okumaktan keyif alanlar için başucu kitabı.

03.05.2021

Kutsal Kitap:)

Aklıma gelen ilk kelime.Holy(Kutsal)Okuduktan sonra hak vereceksiniz.Başucu kutsal kitabınız olacak nitelikte.Üzerinde çok okumalar yapılabilecek,ustalıkla incelenmiş masallar...bence erkek okuyucularla da buluşması gereken bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.