5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
16,72 TL
22,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 14 Haziran - 19 Haziran
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Kürt Aleviler-Kurmanclar-Dil ve Kültür Sorunları Üzerine Bir Çalışma Kitap Açıklaması

Araştırmaya dayalı bu sosyolojik çalışmanın konusu Kurmancların(Kürt Alevilerin) dili ve kültürüdür. Son yıllarda toplum temsilcileri ve akademisyenler, Kurmancların anadillerini yavaş yavaş kaybettiklerini kabul etmektedirler. Bunun nedeni, tarihin belli bir döneminden günümüze kadar kesintisiz Kurmancların yaşadıklarıyla ilgilidir. Kitapta bunun nedenleri ve çözüm yolları üzerinde durulmuştur.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.01.2021

Mutlaka okunmalı

Bu konu üzerine yazılmış çok az kitap olduğu göz önüne alınırsa, çok iyi bir kaynak olduğu söylenebilir.

29.01.2020

Anadolu'nun solan renklerine kayıtsız kalmayalım

Daha önce çok az çalışılmış bir konuda derli toplu bir çalışma. İlk defa başvurulan belgeler olduğu gibi saha çalışması verileri de sunan, bir çırpıda kolayca okunur bir kitap. Özellikle Avrupadaki göçmen Kürt Alevi toplumunun dil ve kültür sorunlarının daha bilimsel temelde tartışılması ve çözümler üretilmesine katkı sunacağına şüphe yok. Aynı şekilde ülkede de sadece Kürt Alevilerin değil, farklı dil ve kültürlerin korunması, geliştirilmesi ve yaşatılması çabalarına katkı sunacak önemli bir metin.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.