4,5/5 - 1225 Kişi Yorum Yap, Kazan!
5,25 TL
7,5 TL %30
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Kürk Mantolu Madonna

İlk baskısı 1943 yılında yapılan Kürk Mantolu Madonna, günümüzde halen en çok ilgi gören ve satılan kitaplar arasında bulunuyor. Basıldığı günden bu yana 1 milyondan fazla satan kitap üzerine, birçok araştırma ve inceleme yapılmış, hakkında tezler yazılmış, fakat bu başarısının sırrı tam olarak çözülememiştir. Onu bu kadar özel kılan ve hala konuşuluyor olmasındaki en büyük pay, tabii ki Sabahattin Ali’nin usta kalemi ve başarılı ruh tahlilleridir.

 

Tekrar Tekrar Okuyacağınız Sarsıcı Aşk Hikayesine Hazır Olun!

Konusu ile adından sıkça söz ettiren eser, Türk edebiyatının da en önemli romanları arasında gösteriliyor. Psikolojik bir anlatı olarak da ifade edebileceğimiz roman aslında üç ana tema etrafında şekilleniyor: Aşk, yalnızlık ve yabancılaşma. Kürk Mantolu Madonna, daha çok bir aşk hikayesi olarak görünse de romanda aslında bir insanın yalnızlaşma sürecine ve giderek topluma yabancılaşmasına şahit oluyoruz. Psikolojik tahliller çerçevesinde bu yabancılaşma ve yalnızlık duygusunu Sabahattin Ali o kadar iyi anlatıyor ki, okurken bize bu hisleri adeta yaşıyormuşçasına hissettiriyor.

 

Hüzünlü bir aşk öyküsü olan Kürk Mantolu Madonna, iki hikayeden oluşan bir anlatıma sahip. İlk hikayede Rasim adlı karakterin iş bulması ve Raif Efendi ile tanışması anlatılıyor. Kimseler ile konuşmayan sessiz sakin Raif Efendi’yi gözlemleyen ve onu daha yakından tanımak isteyen Rasim’in anlatımı ile Raif Efendi’yi dinliyoruz. Onun neden bu kadar yalnız ve topluma yabancı olduğunu ise kendisinin kaleme aldığı siyah kaplı defter aracılığı ile ikinci hikayede öğreniyoruz. İkinci hikaye Raif Efendi’nin kimselere söylemediği ve anlatmadığı bir aşk hikayesi ile başlıyor. Gençlik yıllarına gittiğimiz bu defterde Raif Efendi’nin Almanya’da bir resim sergisinde Maria Puder ile tanışması ve sonrasında birbirlerine aşık olmasının hikayesi içinde bir anda kendimizi buluyoruz.

Bunu Biliyor muydunuz?

Kitap olarak basılmadan önce Kürk Mantolu Madonna’nın “Büyük Hikaye” başlığı altında 48 bölüm olarak bir gazetede yayımlandığını biliyor muydunuz?

 

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Sabahattin Ali’nin üç önemli romanından biri olan ve tekrar tekrar okuyacağınız bu ölümsüz eserini hala okumadıysanız hemen şimdi sepetinize ekleyin! Her dönemin en çok okunan kitabının kahramanları Maria Puder ve Raif Efendi ile tanışmak için geç kalmayın.

 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Sevgililer günü geçer, aşk romanları kalır yadigar
Fikri Sabit

Sevgililer günü, hiç kaçarı yok tüketim günü, alışveriş anlamında tüketmiyorsanız da ruhen tükeniyorsunuz en azından, o her yerde karşınıza çıkan anlamsız farfar sarsar, içi boşaltılmış bir kırmızılık... Her sektörde olduğu gibi yayın sektörü de bir şekilde hazırlıyor kendini bugüne,  ünlü kişilerin aşklarına, aşk-evlilik itiraflarına dair hazırlanmış kitaplar, aşk mektupları ve içindeki aşk-sevgi unsurları ön plana çıkarılmış romanlar... Üzerinden bir gün geçiyor, herkes aynı anda unutuyor gerçi ama ben yine de bir gün sonrasından sormak istiyorum: Sevgililer günü diye sevgilisine aşk romanı hediye eden var mıdır acaba?

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Bir muhalefet biçimi olarak mizah
Merve Fergökçe

Bir toplumda yaşamak, toplumla aynı yöne gitmek hatta toplumun gideceği yönlerin belirlenmesinde rol almak. Bunları “bireyin ve toplumun sağlığı” için yaparken, herşeyin “normal” görünmesini sağlamak, ve –miş gibi davranmak. İşte aslında “günlük hayat” bu.

Bir de; yine aynı toplumda yaşamak ama aynı yolu yürürken biraz farklı gözlükler kullanmak var. Bunlar öyle gözlükler ki hem camlarının rengi farklı – dolayısıyla görüşü – hem de çerçevesi bir o kadar farklı – dolayısıyla görünüşü. Üstelik bu çerçevenin “kralı çıplak göstermek” gibi meziyetleri olmasına rağmen kimseye bir zararı yok! Aksine; toplumun yürüdüğü yolda ihtiyaç duyduğu ekmeğe, suya ve her türlü yaşam desteğine ek besin olarak sunulan ruhsal bir besini sağlıyor: Mizahı!
 .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%88,9
%7,8
%1,8
%0,4
%1,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

20.10.2019

Bir Başyapıt

Okuduğum romanlar arasından beni çok etkileyenlerden biri oldu Kürk Mantolu Madonna. Çevresine ve hayata küskün görünen Raif Beyin bu küskünlüğünün nedeni, bir tesadüf sonucu ortaya çıkan hatıra defterindeki satırlarda gizlidir. Harika bir aşk hikayesini ve çok güzel bir kurguyu bu kadar kısa bir romana sığdırdığı için Sabahattin Ali'nin kalemine hayran kaldım. Çevremize karşı hissettiklerimiz ve karşımızdaki insanlara yaklaşımlarımıza dair bazı cümleler özellikle etkileyici. Okuyanın hayata bakış açısını değiştirebilecek güçte bir eser.

19.10.2019

AH MARIYA PULDER

İnsanın bakışını, fikrini, karakterini değiştiren kitaplar vardır.Sabahattin Alının yazdığı "Kurk montlu Madonnada " bunlardan biri. Raif Efendinin almanyada tanıştığı Maria puder e olan tarif edilemez aşkını anlatıyor. Raif Efendi, Maria nin kendisine verdiği ufacık sevgiyi kendi yüreğinde büyütür, son nefesine kadar o Aşkla yaşar, sonunda yıllardır haber alamadığı Maria nin öldüğünü öğrenince ondan şüphe duyduğu icin kendisi de kahrindan ölür.Dış görünüşlerine veya davranışlarına göre insanları kolayca yaftalayan çoğunluğun içindeyseniz bu kitabı okuduktan sonra bu insanlar hakkında tekrar düşüneceksiniz. İç ve dış dünyamızın ne kadar farklı olabileceğine dair yazılabilecek en güzel roman bence.Her insanın iki hayatı olduğunu biri bildiğiniz "vitrinlik"digeri ise "bilmediginiz derinlik"oldugunu çok net gösteren ender  kitaplardan biri..

19.10.2019

Her insanın iki hayatı vardır.Biri bildiğiniz vitrini diğeri bilmediğiniz derinlik

Dış görünüşlerine veya davranışlarına göre insanları kolayca yaftalayan çoğunluğun içindeyseniz bu kitabı okuduktan sonra bu insanlar hakkında tekrar düşüneceksiniz. İç ve dış dünyamızın ne kadar farklı olabileceğine dair yazılabilecek en güzel roman. 

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız