33,8 TL
Standart Teslimat : 07 Ekim - 10 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kraliçeyi Kurtarmak Kitap Açıklaması

 

Matematik bilmeceleriyle örülen gizemli bir maceraya konuk olmaya ne dersiniz? Öyleyse Rus asıllı Kanadalı yazar Vladimir Tumanov'un kaleme aldığı fantastik kurgulu "Kraliçeyi Kurtarmak" adlı çocuk romanının sayfaları arasında kaybolmaya hazır olun! Bir yandan iyilik, kötülük, dostluk ve ön yargılar hakkında düşündüren; diğer yandan eğlendirerek öğreten bu eşsiz kitabı, elinizden bırakamayacaksınız! Gelin, tek solukta okuyacağınız kitabın içeriğine kısaca değinelim.

 

"Kraliçeyi Kurtarmak" adlı kitabı neden okumalısınız?

8-14 yaş arası okurlara hitap eden "Kraliçeyi Kurtarmak" adlı kitap, Aleks ile arkadaşları Sam ve Vanessa'nın sıra dışı macerasını konu alıyor. Üç arkadaşın dostluklarını güçlendiren ve ön yargılarını yıkarak matematiği sevmelerini sağlayan sürükleyici macera; Aleks'in sihirli bir kalem bulmasıyla başlıyor. Sihirli kalemin ardından ortaya çıkan gizemli kitap ile serüvene Kral Rechner ve Zümrüt Kraliçe Jayden da katılıyor. Fantastik kurgusuyla küçük okurları âdeta içine çeken kitap, toplam 176 sayfa ve 12 bölümden oluşuyor. Çocuklara dostluğun kıymetini öğretip bir hedef uğrunda çabalamanın önemini gösterirken yetişkinlerin zihninde de farklı ufuklar açıyor. Yazar, matematik bilmeceleriyle okurları oyunun içine dahil ederken problemlerin çözümüyle de akıllarda oluşabilecek tüm soru işaretlerini gideriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

"Kraliçeyi Kurtarmak" adlı kitabın, Vladimir Tumanov'un ilk çocuk kitabı olduğunu ve eserini oğlu Aleks'e matematiği sevdirmek amacıyla kaleme aldığını biliyor muydunuz? Güçlü bir anlatım diline sahip yazar, "Kraliçeyi Kurtarmak" adlı kitabıyla sadece kendi çocuğuna değil; dünyanın dört bir yanındaki pek çok çocuğa da matematiği sevdirmeyi başarır. 2004 - 2022 yılları arasında Türkiye'de 161 kez basılan kitap, çocukların yanı sıra ebeveynlerin ve öğretmenlerin de beğenisini kazanır. Çek Cumhuriyeti, Malezya, Rusya ve Makedonya başta olmak üzere pek çok ülkede aynı anda yayımlanan "Kraliçeyi Kurtarmak" adlı eser; özellikle Kanada'daki öğretmenlerin matematik derslerinde yararlandığı kitaplar arasında yer alır. Özgün adı "Jayden's Rescue" olan ve Türkiye'de ilk olarak 2004 yılında okurla buluşan kitap; Mine Kazmaoğlu'nun çevirisiyle Türkçeye kazandırılır ve aynı yıl Günışığı Kitaplığı tarafından yayımlanır. Türkçe yayın editörlüğünü Müren Beykan'ın yaptığı, kapak tasarımını ise Ayla Yıldız'ın üstlendiği kitap; Sadi Güran'ın çizimleriyle çok daha eğlenceli bir hâl alır. Eserin başında yer alan "Yabancı Adların Okunuşu" başlıklı özel kısım sayesinde kitap, okumayı çok daha kolay ve keyifli bir hâle getirir.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

"Kraliçeyi Kurtarmak" adlı kitabı sevdiyseniz yazarın ilk kez Türkçe olarak yayımlanan "Haritada Kaybolmak" ve "Suda Kaybolmak" adlı kitaplarını da beğenebilirsiniz. Gizemli Haritalar Dizisi'ni oluşturan bu iki kitapla coğrafya bilgilerinizi tazeleyebilir ve iklim krizi hakkında bilinç kazanabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.02.2021

Harika

çok güzel bir kitap severek okudum herkese tavsiye ederim.

24.01.2021

Matematiği kitaba yazmışlar

Ben okudum matematiği çok seviyordum bu kitapla sevgim arttı

21.01.2021

Matematiği daha çok sevdirecek

Öğretmenimiz tavsiye etti ben de beğenerek okuyacağını düşünüyorum..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.