3,5/5 - 96 Kişi Yorum Yap
19,0 TL
25,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 13 - 17 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Türkiye'nin en çok okunan gazetecilerinden Emin Çölaşan bu kitabında, 22 yıl emek verdiği Hürriyet gazetesinde AKP iktidarı döneminde neler olduğunu, nasıl kovulduğunu, kovulma öncesinde ve sonrasında yaşadıklarını anlatıyor.
İktidar korkusu, baskı, sansür!..
Böyle bir kitap Türkiye'de ilk kez yazıldı.
Okurken sadece Hürriyetle değil, AKP döneminde medyanın büyük bölümünde yaşanan akıl almaz değişikliği, gazeteciliğin nasıl iktidar çizgisine çekildiğini, bazı büyük işadamı patronların ve onlardan emir alanların hükümetten nasıl korktuğunu göreceksiniz.
Bİryanda boynunu eğenler, Öbür yanda başını dik tutanlar! Bu kitap hem Türkiye'de bir ilk, hem de bir medya belgeseli. Anlatılan olayların tümü gerçek ve belgeli.
Emin Çölaşan n öteki kitapları gibi bunu da bir solukta okuyacak ve bazı acı medya gerçeklerinin içyüzünü, perde arkasını öğreneceksiniz...
Ve şaşıracaksınız!Sayfa Sayısı: 208

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Bilgi Yayınevi

 

Puanlamalar

%84,4
%6,5
%1,3
%0
%7,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

05.01.2009

...

Paranın ve çıkarların nasıl her şeye hakim olduğunu ve çıkarların uyuşmadığı yerde demokrasinin de insan hakkının da olmadığını hala bilmeyen varsa öğrenmesi için fena olmaz bu kitap. Benim kitapta en çok dikkatimi Doğu Perinçek´e uygulanan sansür çekti. Mutlaka okuyun.

02.11.2007

İşte Size "Bağımsız Medya", İşte size "Demokrasi"

Bizlerin uzak olduğumuz, yaşamadığımız için bilemeyeceğimiz medya/siyaset/ticaret ilişkilerinin sonucu oluşan çirkinlikleri gözler önüne sürüyor bu kitap. İsimler, kurumlar, yaşanan olaylar Sayın Çölaşan tarafından açık yüreklilikle ortaya serilmiş.
Dışarıdan da olsa farkında olduğumuz sözde demokrasi, sözde düşünce özgürlüğü palavralarının aslını, iktidar baskısını ve paranın, siyasetin bu ülkede nasıl karakterler daha doğrusu çarpık karakterler oluşturduğu akıcı bir dille anlatılmış.<br>
Bütün bu gerçeklere rağmen hala demokrasi, düşünce özgürlüğü vb. nutukları dinleyecek olduğumuzu ise üzülerek, öfkelenerek de olsa biliyoruz!<br>
Yazık bu ülkeye! Yazık bu ülkenin Uğur Mumcu, Emin Çölaşan ve diğer birçok dürüst çocuklarına! Halkı soyanların ortaya çıkarılmasının, gerçekleri ortaya koymanın, kişilik sahibi olmanın sonuçları işte buymuş! Yozlaşma, yalan, hırsızlık takdir edilir olduktan sonra bu ülkenin geleceğinden umutlu olmak ise safdillik olur düşüncesindeyim.

27.10.2007

Sayın Çölaşan'ın kitabı

Aydın Doğan yanlış yapıyor. Gün gelir iktidar indirildiğinde Aydın Doğan "bana bir şey olmaz" da diyebilir. Belki hakikaten bir şey olmaz kendisine ama kariyeri birden yerlerde sürünebilir. Unutmayın bir kişi ne zaman unutulur? alternatifler çıkarılınca. Ve alternatifler genelde 1960 ve 1980 de çıkarılmış. Bilmem anlaşıldı mı?

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.