3,5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
16,8 TL
28,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 26 Temmuz - 03 Ağustos
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Kötü Feminist Kitap Açıklaması

Erkek egemen dünyada kadınların özgür bireyler olarak hayatlarını sürdürmelerini destekliyor, Şiddetin ve cinsel tacizin toplumda ve medyada giderek yaygınlaşıp kabullenilmesinden rahatsızlık duyuyor, Kadın, erkek ve çocukların önyargılardan, ayrımcılıktan, toplumsal cinsiyet tuzaklarından uzak bir şekilde yaşamaları gerektiğine inanıyorsanız, Bu kitabı okumalısınız!

Bugünün en önemli kadın aydınlarından biri olan yazar Roxane Gay, Kötü Feminist kitabında feminizmi ve feminizme neden ihtiyacımız olduğunu toplumsal olaylardan, popüler kültürden, ayrımcılıktan ve yaşadığı hayal kırıklıklarından yola çıkarak ele alıyor. Günümüzde hâlâ tartışma konusu olan feminizmin, olumsuz hatta çoğu kez hakaretmiş gibi kullanılmasına sert çıkan Roxane Gay, kendisini bir feminist olarak değil kötü bir feminist olarak tanımlıyor.

İnsanın çelişkilerle dolu olduğunu, yapıştırılan etiketler ve toplumsal yargılarla da çevrelendiğini dile getiren yazar, okurlarını farklı bir manifesto okumasına davet ediyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%50
%50
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

15.01.2021

Çeviriyi Beğenmedim

Roxanne Gay okumak istediğim bir yazardı, özellikle kendisinin Skillshare'deki eğitiminden sonra onun yazdıklarını okumalıyım diye düşündüm. Kitabın içerik olarak dolu dolu olduğunu düşünüyorum ama çeviri biraz basitleştirmiş sanki. Birkaç kez anlamdan koptuğumu, akmadığını hissettim. Yine de kötü diyemem. Çok daha akıcı bir çeviriyle keyifle okunabilirdi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.