4/5 - 13 Kişi Yorum Yap, Kazan!
33,6 TL
48,0 TL %30
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Birazdan güneş doğacaktı. Uyuyan cırcırböcekleri uyanacak, yorulanlar uykuya dalacak, insanlar yataklarından kalkıp kahvaltı masasına geçecekti. Yıldızlara bakılırsa bulutsuz, rüzgârsız, ılık bir gün olacaktı. Önce uzaktan düdük sesi duyulacaktı, sonra şehir hatları vapuru, yosunların kokusunu kabartan köpükler çıkararak iskeleye yanaşacaktı. İçi her zamanki gibi çay ve mazot kokacaktı. Halatlar atıldıktan birkaç dakika sonra hemen toplanacaktı; vapur Körburun'da çok beklemeyecekti çünkü Seher'den başka yolcusu olmayacaktı büyük olasılıkla."

Körburun, hem uzak hem yakın bir ada… Sapa, içine kapalı ama bir o kadar da yakınındaki anakaranın uzantısı. Kuşaklardır gözden ırak, ağır akan yaşantısı aslında hiç yabancısı olmadığımız bir öykü anlatıyor bize. Eski, "ah ne güzel komşularımız" ile geçen günlerden gittikçe kendi içine kapanan, içine kapandıkça da kendi kurallarındaki dayatmacılığın sertleştiği bir yaşamın adım adım örüldüğü Körburun'da gürültülü şeyler hakkında susulur, günlük sesler ise uğultuya dönüşür.

Hikmet Hükümenoğlu, üç kuşağın aşklarını, hırslarını, düş kırıklıklarını anlattığı Körburun'da "büyük roman"ı deniyor ve bizi öykünün bireyi aştığı yere bakmaya yönlendiriyor.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 592

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%46,2
%30,8
%23,1
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

12.04.2019

Sürükleyici

Hiç sıkılmadan keyifle okunan ve Türkiye'nin zor geçen dönemlerine ışık tutan bir roman.

19.03.2019

Mükemmel

Okuduğum en iyi kitaplardan biri oldu. Karakterler, olay örgüsü, mekân tasvirleri kusursuz. Sürükleyici, etkileyici. İyi bir roman okumak isteyenler için..

07.02.2019

Çok etkileyici

Tam 588 sayfa ama o kadar sürükleyici bir anlatımı var ki elimden bırakamadım. Haftasonu okumaya doydum ☺️1960,1980,1990 Türkiye’sinin çalkantılı 30 yılını aşklarla harmanlayarak anlatmış, romanı okurken bu dönemler de yaşayan 3 kuşakla birlikte zamanla herşeyin değiştiği Türkiye de körburun adasının değişmeyen yaşantısını okuyorsunuz, hatta kitap o kadar etkiliyor ki gerçekten bu ada var mı diye düşündüm 🤔 yokmuş ama, uzun soluklu bu dönem kitabı oldukça etkili , dönemi anlamak içinde çok başarılı 👍🏻 ben anneme vereceğim bu kitabı okuması için,yaşamadığım dönemi okurken etkilediyse beni onu daha çok etkileyecek biliyorum. Şiddetle tavsiye ederim niye ödül almış anlıyorsunuz🚪ve demeden geçemeyeceğim Neriman Abla sen ne güzel bir insansın ❤️

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız