60,8 TL
Standart Teslimat : 23 Mayıs - 26 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kör Saatçi Kitap Açıklaması

 

Muhteşem yazım tarzı ile Shakepeare Edebiyat Ödülü kazanmış bir bilim insanı olan Profesör Richard Dawkins, karmaşık bilimsel gerçekleri insanlara basit bir dille anlatmayı kendisine görev edinerek, yaşamın doğa üstü bir yaratıcı olmadan nasıl ortaya çıktığını ateşli bir şekilde anlatıyor. Çağımızın en çok okunan bilim insanları listesinde muhtemelen ilk sırayı alan Dawkins, Gen Bencildir ile sarstığı dünyayı bu kitapla bir kez daha canlandırıyor. Bilimi yanlış anlayan veya anlamak isteyen çeşitli kesimlere çekinmeden dağıttığı eleştirileriyle, uzun yıllar sonra yazacağı Tanrı Yanılgısı kitabının ilk sinyallerini veriyor.

 

“Güzel ve mükemmel yazılmış. … Tamamen anlaşılır fakat derin duygularla dolu konuşmanın ritmine sahip. Her sayfa gerçeği çınlatıyor. Bu, şu ana kadar okuduğum en iyi bilim kitaplarından biri (en iyi kitaplardan biri).”

—Lee Dembart, Los Angeles Times-

 

“Nefis bir kitap, orijinal ve hayat dolu, evrimin ayrıntılarını coşkun bir berraklıkla açıklıyor, her yerinde yaradılışçı mağara adamlarını cevaplıyor.”

—Isaac Asimov-

 

“İyi bilim edebiyatının sırrı, kişinin fikirleri önce kendisinin anlamasının gerektiği: iyi yazmak net düşünmekle mümkün olur. … Kör Saatçi’yi okurken Dawkins’in problemlere bakışındaki berraklıkla tekrar tekrar hayrete düştüm. … Dawkins’in doğal dünya hakkında bilgisini arttırmışken ona karşı hayranlık duygusunu kaybetmemiş olduğu fazlasıyla açık. … Keşke ben de böyle yazabiliyor olsaydım.”

—John Maynard Smith, New Scientist-

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

31.12.2020

okur

Her ne kadar bazı bölümlerini anlamakta zorlansam da evrimle ilgilenen herkesin kütüphanesinde bulunması gereken bir kitap.

01.02.2019

bilimsel

bazı bölümlerde anlamakta zorlandım ama kitap çok güzel bir kitap. her şey insanın kafasına oturuyor ta ki sonda yine tesadüfe yer verene kadar. o ilk madde açıklarken yine tesadüf yine tesadüf...

19.01.2018

muazzam

Dawkins'in bilgisi, birikimi ve bunları ifade ediş gücü kesinlikle kıskanılası. Ben neyim, nereden geliyorum ve ne yapıyorum gibi sorularla ilgileniyorsanız bu kitabı mutlaka okuyun, bakışınız değişecek. Ayrıca bu kitabı bir zamanlar Tübitak'ın bastığını hatırlamak da üzüntü veriyor insana...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.