0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
14,0 TL
20,0 TL %30
Standart Teslimat : 03 Aralık - 07 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Komünist Toplum Üzerine Kitap Açıklaması

Devlet, yönetilenlerin hak ve özgürlüklerini garanti altına almakla yükümlüdür. Devlete aşırı kutsiyet atfedilmesi ve araçtan çok bir amaç haline getirilmesi, demokratik ya da anti-demokratik usullerle siyasal iktidarı elde eden aktörlerce suiistimal edilerek, devlet aygıtının hukuktan uzaklaştırılması ve devletin hukuki niteliğe sahip normlarının içinin boşaltılarak demokrasi ve hukuka aykırı uygulamaların aracı haline gelmesine yol açar.

Demokratik usullerle iktidara gelseler de siyasal iktidarların kendi hukuksuzluklarını çoğunluğun isteği, halk iradesi hatta millet iradesi gibi kavramlar ile meşruiyet kazandırma çabalarının önüne geçilmelidir. Nitekim çoğunluk, ahlaki ve vicdani donatılarını yitirerek pekâlâ hukuksuzluğu, adaletsizliği ve insan onuruna yakışmayan uygulamaları arzu edip destekleyebilir. Bu düşüncenin devlete sahip olması ve hukukun tahrip edilmesi, ilerleyen süreçte insanoğlunun zarar görmesine yol açacaktır. Bunun önlenmesinin en önemli şartı ise siyasal iktidarların insan hakları, temel hak ve hürriyetler ve hukukun ilke ve gerekleri ile sınırlandırılmasıdır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.