Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Koloni

Koloni

Koloni

8/10 - 78 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Doğan Kitap

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

Onlar Çocuktular...
En mükemmel elmasların saflığındaydılar...
Ne ufak bir lekeleri...Ne de en ufak bir kusurları vardı...
Ve ne de en ufak bir günahları...
Ama onların saflığı kötülüğün saflığıydı...
Paris'te bir Ermeni katedralinde işlenen bir cinayet. Kan yok, cinayet aleti yok, yara bere yok…
Biri yaşlı ve huysuz emekli bir polis, diğeri Çocuk Bürosu'nda görevli, ancak açığa alınmış uyuşturucu müptelası genç bir polis. Bu ikisi, gitgide hunharca bir hal alan ve peşpeşe işlenen cinayetlerin katilini veya katillerini bulmak için birlikte çalışmak zorundadır. Birbirlerine ihtiyaçları vardır, birbirlerini tamamlamaktadırlar. Ancak bu cinayetler sıradan bir seri katilin işi değildir. Gizli servisler, naziler,Yahudiler, ülke içinde ülkeler, ve "siyah bölgeler"… Sanki birileri bir şeyleri gizlemek istemektedir.
Fransa'nın göbeğinde başka bir ülke olabilir miydi?
Bu ülkeye kim veya kimler göz yumuyordu?
Burada neler yapılmaktadır?
Kaçırılan çocuklar ile öldürülenler arasındaki bağ nedir?
İki polisin çabası cinayetleri açığa kavuşturmaya yetecek midir?
Yoksa…


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 424

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 504

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2009

Sayfa Sayısı : 424

Dil : Türkçe

ISBN: 9786051112909

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Grange ne yazar, nasıl olsa çoksatar!
Fikri Sabit

Ani bir kararla yazarlığa geçen ve kısa süre içinde iki milyondan fazla okura sahip olan bir yıldız-yazara dönüşen Jean-Christophe Grange... Türk okurları onu haliyle, ülkücü-mafya-siyaset ilişkilerimize odaklanan Kurtlar İmparatorluğu adlı romanıyla tanıdı ve tuhaf bir şekilde sevdi. Bu roman da tıpkı yazarın diğer çalışmaları gibi çok okunmuş, çok tartışılmış ama gerilim tozunun verimliliğiyle sevilmişti. Kurtlar İmparatorluğu’nun ardından Siyah Kan, Şeytan Yemini ve Koloni geldi. Şimdi ise karşımızda mürekkebi kurudu kuruyacak, Ölü Ruhlar Ormanı...

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (25)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
EHH

ESKİ KİTAPLARI GİBİ AKICI VE DOLU BİR HİKAYE DEĞİL, BİRAZ SIRADAN... SONLARA DOĞRU SIKICI AKSİYON FİLMLERİ GİBİ BİR HAL ALMIŞ; NEREDEYSE HEPSİNİ ATLAYIP SON BÖLÜMÜ OKUMA NOKTASINA GETİRDİ. YORUMLARI DİKKATE ALMALIYMIŞIM DOĞRUSU...

etkilenmeden geçemezsiniz

Kesinlikle en iyilerden biri. En başta okurken satırlar ağır ve yavaş okunuyordu. Ama ilerleyen sayfaların nasıl sona yaklaştığını farketmiyorsunuz. Aslında okurken çocuklar ve cinayet beraber biraz korkutucu ve devam etmemek içinizden geçiyor ama kitabı da bırakamıyorsunuz.

Grangé eski Grangé değil

"Leyleklerin Uçuşu", "Kurtlar İmparatorluğu", "Taş Meclisi", "Siyah Kan" gibi başarılı kitaplardan sonra "Koloni" ile çizgisini sıradanlaştıran Grangé artık eskisi gibi heyecan uyandıran kitaplar yazamıyor. Özellikle Siyah Kan romanında roman okuyucuya son sayfasına kadar heyecan ve büyük zevk veriyor. En sonunda hayretler içinde bitiriyordu. Fakat son üç romandır bu özellik görülemiyor. Özellikle Koloni'de son 30-40 sayfa çekilmez bir hal alıyor.