52,0 TL
Standart Teslimat : 06 Temmuz - 09 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kolera Günlerinde Aşk Kitap Açıklaması

 

Kolera Günlerinde Aşk

Latin Amerika edebiyatının en büyük yazarı olarak değerlendirilen Gabriel Garcia Marquez, Kolera Günlerinde Aşk romanıyla okurlarını her zamanki gibi büyülemeye devam ediyor. Güney Amerika’da “Gabo” adıyla anılan ve büyük saygıyla bahsedilen Kolombiyalı yazar, doğduğu toprakların öykülerini eşsiz kalemiyle buluşturarak her eserinde yeniden hayranlık uyandırıyor.

Marquez’in yaratıcısı ve en büyük temsilcisi olduğu Büyülü Gerçekçilik akımı, Yüzyıllık Yalnızlık romanında olduğu gibi Kolera Günlerinde Aşk’ta da zengin bir şekilde hissediliyor. Özgün dili ve çarpıcı kurgusuyla roman, sanatsal değeri bakımından yazara Nobel Edebiyat Ödülü’nü kazandıran Yüzyıllık Yalnızlık ile eş değer görülüyor. Uzak diyarlardan doğup tüm dünyayı sarıp sarmalayan bu aşk romanı, ilk sayfasından itibaren sizin de iliklerinize işleyecek! 

Sınırlarla Çevrili Sınırsız Bir Aşk 

Kolera Günlerinde Aşk, Florentino Ariza adlı genç bir adamın, başlayan fakat sonu bir türlü gelmeyen derin aşkını konu ediniyor. Romandaki olaylar, Florentino’nun telgraf teslim etmek amacıyla bir evi ziyaret etmesiyle başlıyor. Ve genç adam, bu evde ailesiyle birlikte yaşayan Lorenzo Daza’ya ilk görüşte aşık oluyor.

Lorenzo’yu görmek için her gün evin yakınına giden Florentino, çok geçmeden genç kızın dikkatini çekmeyi başarıyor. Bir süre sonra Lorenzo da Florentino’yu görmek için aynı saatlerde bahçeye çıkmaya başlıyor. En sonunda genç adam, uzun süren bakışmalarına bir anlam kazandırmak için Lorenzo’ya mektup yollamaya karar veriyor.

Bir Ömürlük Bekleyişin Romanı…

Karşılık olarak yazdığı mektupta Florentino ile aynı duyguları taşıdığını belirten Lorenzo, ondan bir sonraki mektubuna kadar beklemesini ve bu süreçte evin yakınına gelmemesini rica ediyor. Ancak uzun süren bekleyişin ardından Florentino, dayanamayıp evin bahçesine kadar gidiyor. Bunun üzerine Lorenzo’nun babası, genç adamı ondan uzaklaştırmak için kızını uzak bir yere gönderiyor.

Lorenzo, babasının kararını sessizce kabul etmek durumunda kalıyor. Fakat yola çıkmadan önce yazdığı bir mektupla Florentino’ya yeni adresini bildirmeyi de unutmuyor. İkilinin bu sayede kopmayan bağları, zaman geçtikçe daha şiddetleniyor. Ancak Lorenzo’nun duyguları, Florentino’yu yeniden gördüğünde tamamıyla tükeniyor. Bunun üzerine genç kadın, Florentino’ya hiçbir şey söylemeden hayatına yeni bir yol çiziyor. Fakat Florentino’nun tutkusu, uzun bekleyişine rağmen hiç biteceğe benzemiyor. Peki, bu aşk sizce nasıl bir son bulur dersiniz?

 

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Ölümsüz yazar Gabriel Garcia Marquez’in Kolera Günlerinde Aşk romanını siz hala okumadınız mı? O halde bu değerli esere kitaplığınızda şimdiden yer açın! Kolera Günlerinde Aşk, sepete özel fırsatlar ve hızlı teslimat avantajıyla hemen sipariş vermeniz için sizi bekliyor!

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Şair, büyük âşık ve Carribean River Şirketi’nin yönetim kurulu başkanı Florentino Ariza, gençliğindeki nişanlısı Fermina Daza’ya kocasının cenazesinin kaldırıldığı gün ölümsüz aşkını ve bağlılığını tekrar ifade eder. Dehşete düşen Fermina onu reddeder ve ilk reddedişinden elli bir yıl, dokuz ay dört gün sonra tekrar bir daha asla yüzünü görmek istemediğini söyler. Roman okuru 50 yıldan fazla geriye, Florentino ve Fermina’nın flörtlerinin başlangıcına ve bundan sonraki yaşamlarına götürerek birçok karakterin yaşamlarını iç içe dokur..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.03.2021

Klasik Marquez

Marquez’in muhteşem dili ve akıcı anlatımı. Yaşlılık, evlilik ve aşk konuları üzerine çok güzel tespitleri olan kitap.Kesinlikle okunmalı

03.01.2021

Marquez'e baslangic kitabi

Öykünün icinde akmak isteyen herkesin okumasi gereken kitap.Yoklugu,toplumun degerlerini masalsi anlatisi, kendine has gercek ustu olaylari oykuye islemesi muhtesem. Marquez'i bu kitapla sevmistim.

28.12.2020

Çok beğendim

Ölümsüz bir aşk okumak isteyenlere...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.