83,7 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kızıl Mars Kitap Açıklaması

 

Kızıl Mars

Bilim kurgu romanlarının ustası Kim Stanley Robinson’ın bu efsanevi romanı Kızıl Mars, bize gelecekteki yaşamla ilgili öngörülerden oluşan bir hikaye sunuyor. “Mars’ta gelecekte bir yaşam olabilir mi?” sorusunun cevabını arayan herkesi, yazdığı romana davet eden Robinson, kurduğu şahane senaryolarıyla da dikkat çekiyor. Orijinal basım tarihi 1992 olan kitap, yakın geleceğe dair söylediği ve bugün gerçekleştiği görülen söylemler ve olaylarla da okuyucuyu kendine bağlıyor.

 

Öte yandan kitaptaki konuyu insanların bireysel düzeydeki hisleriyle harmanlayan Robinson, bizleri maneviyat üzerinde de düşünmeye davet ediyor. İlk andan itibaren elinizden düşüremeyeceğiniz bu kitap, sizi değişik bir bilim kurgu yolculuğuna çıkarıyor. Kızıl gezegen Mars’ın bir gün yaşanabilecek bir diyar olacağına inanıyor ve bunun nasıl mümkün olabileceği konusu kafanızda soru işaretleri oluşturuyorsa, bu roman size bir cevap olabilir.

 

Kızıl Mars’tan Yaşanabilir Bir Gezegene Yolculuk

Kızıl Mars’ı “yaşanabilir bir gezegen” yapmak uğruna seçilen ilk 100 bilim insanı, kitapta ana karakterler olarak karşımıza çıkıyor. Bu cengaver 100 insanın, hayatları, hayalleri, arzuları, kıskançlıkları ve ideallerinin anlatıldığı kitap, sosyolojik açıdan da gerçekçi bir bilim kurgu deneyimi sunuyor. Bu ilk 100 kişinin nasıl ve neye göre seçildiği, seçilenlerin kendi çıkarları ve en nihayetinde Mars’ta tanık olacağınız değişimler tek tek ince bir ustalıkla işleniyor. Kitabın, en sonunda okuyucuya sorduğu soru ise oldukça ilgi çekici.

“Yaşanabilir kızıl gezegen insanlık için artık yeni bir yuva mıdır, yoksa bu gezegenin kaderinde yeni bir dünya olmak mı yatacaktır?”

 

Bilim Kurgu Türünün En Özel Kitaplarına Hemen Sahip Olun!

Devamlı güncellenen stokları ve hiçbir yerde bulamayacağınız kitaplar, en özel kampanyalar ile sizi bekliyor. İster mobil uygulamamız ister internet sitemiz aracılığı ile anında temin edebileceğiniz tüm bilim kurgu romanlarına sahip olmak için beklemeyin!

 

 

Ödüller

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.07.2020

Kızıl Mars ve Kim Stanley Robinson

Kızıl Mars ve 2312 romanlarını okuduğum K. Stanley Robinson, Bu güne kadar tanıdığım tüm B. kurgu yazarlarını açık ara solladı ve geçti diye düşünüyorum. İnanılmaz bilgili ve entelektüel bir yazar. Kurgu gücü inanılmaz. Diğer Mars serilerinin çevirisini sabısızlıkla bekliyorum! Kızıl Mars'ta yeni bir dünya kurmaya girişildiğinde insanların yaşamsal alışkanlıkları, adetleri, takıntıları, kültürleri ve inançsal farklılıkları da beraberinde yanlarında geliyor. Kapitalist şirketlerin paragöz sömürü anlayışları da yeni bir gezegendeki kaynakların kendi çıkarları doğrultusunda maniple edilebilmesi için, ellerinden geleni ardına koymadıklarını ve ne kadar acımasız ve aptal olabileceklerini anlatıyor.

21.05.2019

Bu bir Üçleme seridir

Mars üzerine yazılmış, gerçekçiliğe en yakın, siyaset, toplum, entrika, terraform konularını çok güzel şekilde işleyen bir kitap. Sıradan bir kahramanlık ve olay döngüsü yok. Öyle abartı, keşifler ya da "marslılar" da yok romanda. Ama sanki sizi oradaymışcasına içine çeken karakterler var. İnsanlar gittikleri her yere kendi meleklerini ve şeytanlarını da götürüyorlar.Not: Yıllar önce bu ilk kitap ülkemde yayınlandı ama ne yazık ki devamı olan "Yeşil Mars" ve "Mavi Mars" yayınlanmadı. İnşallah tamamı yayınlanır.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.