91,0 TL
Standart Teslimat : 04 Şubat - 07 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Kızıl Darı Tarlaları Kitap Açıklaması

 


Çin'in Nobel ödüllü yazarı Mo Yan'ın Kızıl Darı Tarlaları, Shandong ailesinden üç kuşağın, 1923-1976 yılları arasındaki öyküsünü aktaran bir roman. Yazar, bir mücevher güzelliğindeki doğa manzaraları fonuna yerleştirdiği ve kronolojik sıra gütmeden kurguladığı romanda, Japon istilasına karşı verilen Direniş Savaşı, Çinlilerin birbirleriyle çatışmaları, Komünist Devrim, Kültür Devrimi gibi Çin tarihindeki önemli halk hareketlerini ve bütün bu yıllar içindeki tutkulu aşkları anlatıyor.

Çin sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Yimou Zhang'ın beyaz perdeye aktardığı Kızıl Darı Tarlaları, tarihsel bir anlatımla kara mizahı ustalıkla kaynaştırıyor. Roman, geçmişle bugün, ölüyle diri, iyiyle kötü arasında belirgin bir ayrım yapılmadan sürüyor.

Nobel ödül töreninde konuşan Per Wästberg'in dediği gibi, Mo Yan, bireyi kimliksiz insan yığınlarından çekip ortaya çıkaran; alaycı ve iğneleyici bir üslupla tarihe, tarihî çarpıtmalara, yoksunluklara ve siyasal riyakârlıklara karşı çıkan bir yazar.Sayfa Sayısı: 528

Baskı Yılı: 2013


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Yaz geldi, şöyle beni her zamanki hayatımdan çıkarıp, başka bir dünyaya götürecek keyifli, akıcı bir roman istiyorum,” diyorsanız, pek tavsiye etmiyoruz..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

20.06.2020

Çin hakkında bilmediklerimiz

Çin'in yakın tarihini de öğrendiğimiz güçlü bir anlatım dili ile şiir tadında bir roman. Mutlaka okumalısınız.

08.03.2019

MO YAN DÜNYASI

MO YAN KEŞFETMEK NE GÜZEL. KIZIL DARI TARLALARI GÜNEY AMERİKA EDEBİYATI PARELELLİK TAŞIYOR.. GERÇEK İLE HAYAL ARASINDA BIÇIK SIRTI. KEŞFETMEYE DEĞER..

02.12.2015

moyan

Kızıl darı tarlalarını şu an okuyorum. yazarın dili üçüncü tekil şahıs -miş -mışlı cümleler ile anlattığından farklı bir tat verdi bana. sürükleyici bir kitap diyebilirim. tasvirleri benzetmeleri çok yerinde. karakterler üzerinde  sık sık geri dönse de olayları karıştırmıyorsunuz.  ayrıca Çin´in yakın tarihini de toplumsal hayatın özelliklerini de masal tadında öğreniyorsunuz. Mo Yan kesinlikle okunmalı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.