3,5/5 - 33 Kişi Yorum Yap
13,9 TL
20,0 TL %30
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kitapları Kurtaran Kedi Kitap Açıklaması

“Kitapların yüreği vardır,” dedi kedi birden.

“Kitaplar oldukları yerde kaldığı sürece, yalnızca kâğıt tomarından öteye geçmez. Muazzam güç harcanan şaheserler bile, muhteşem öykülerin anlatıldığı büyük eserler bile, kapakları açılmadığı sürece kâğıt parçalarından ibarettir. Fakat insanların duygularını döktükleri, değer verdikleri kitaplar, yürek barındırır.”

Sıradan bir lise öğrencisi olan Rintaro Natsuki, birlikte yaşadığı ve şehrin kıyısında küçük bir kitabevinin sahibi olan dedesinin ölümünden sonra bir başına kalır. Natsuki Kitabevi’nin tavana kadar tıka basa kitap dolu raflarının arasında mutsuz ve umutsuz geçirirken günlerini, nereden geldiği bilinmeyen konuşan bir kedi çıkar ortaya ve her şey birdenbire değişmeye başlar...Kitabevinin koridorları arasında ortaya çıkan gerçeküstü labirentlere girerek, birbirinden fantastik maceralar yaşarlar. Tutsak kitapların kaderi, Rintaro ve bu acayip kedinin elindedir artık...

Kitapları Kurtaran Kedi Japonya’nın çok satan yazarlarından Sosuke Natsukawa’nın kaleminden, kitapların da bir yüreği olduğunu ve başkalarını düşünen bir yüreğin gücüyle insanların mutlu bir hayata gülümseyebileceklerini bizlere hatırlatan bir roman.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%33,3
%33,3
%21,2
%6,1
%6,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.05.2021

Kitaplar, labirentler, bilge bir kedi ve çay...

Rintaro adında bir liseli başkahramanın olduğu bu fantastik roman, kitap okumaya olan bakış açınızı tekrar değerlendirmenize sebep olacak. Kitapları seven her yaştan okura öneririm.

09.03.2021

İmla Hataları

Japon edebiyatı duru ve güzel, hem bu özelliği hem de fantastik bir kitap olması nedeniyle severek okuyorum.. Yalnız, bilhassa kitabın ortalarından itibaren, okuma zevkini kaçıracak ölçüde imla hataları mevcut.. Kitabın editörüne bilgi verilebilirse çok iyi olacağı kanaatindeyim..

20.02.2021

O sadece bir kedi degil dahi

Japon Edebiyatının şaheserlerinden çocuklarınıza mutlaka okutmanız ve okumanız gereken bir eser, bir çırpıda okudum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.