30,6 TL
Standart Teslimat : 08 Ekim - 11 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Ataleti Yenmek Kitap Açıklaması

 

Bir şeyi yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.
Onu niçin yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.
İsterseniz nasıl yapacağınızı biliyorsunuz.
Yapmamakla neler kaybettiğinizi ve
yaparsanız neler kazanacağınızı biliyorsunuz.
Ama yine de hiçbir şey yapmıyorsunuz.
Sizi durduran nedir?
Atalet!

Atalet, isteksizlik ile yorgunluğun, tembellik ile depresyonun, yavaşlıkla yılgınlığın, hayal kırıklığı ile kayıtsızlığın, tükenmişlik ile tepkisizliğin 'ortaya karışık' halde bir inşanın ruhunu ele geçirmesidir.

'Üzerine ölü toprağı serpilmiş gibi hareket etme' ve 'yumurta kapıya gelmeden harekete geçmeme" halleri tipik atalet göstergeleridir.

Bu kitap, ataletli ruh halinden kurtulmak isteyenler içindir. Atalet halini analiz eden ve ataletle başa çıkma yollarını gösteren, Türkçede ilk ve tek kitaptır.

"Tanrı bize iki yuvarlak organ verdi: biri oturmak, diğeri düşünmek için. Başarımız hangisini daha çok kullanacağımıza bağlı.'"
-Ann Landers-


(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

07.04.2019

Farkindalik saglayan bir kitap

Farkindalik yarattigi icin guzel bir kitap denebilir.

14.08.2017

Beklentiye girilmemeli

İlk okuyuşumda atalet sebebiyle yarım bırakmıştım :)Sonra baştan tekrardan okumaya başladım. Kitap genelde ataletin ne olduğunu ve zararlarının farkında olmasını sağlıyor. Ayrıca mükemmel çözümler beklemeyin. Zaten kitabın ilk bölümlerinde "bu kitap sizi ataletin ne olduğunu ve nasıl kurtulmanız gerektiğini anlatacak ve bundan kurtulmanın da size bağlı olduğunu" söylüyor.Ayrıca kitap kendini sürekli tekrarlıyor. Her 10 sayfada bir aynı kelimeler,aynı cümleler. Bir tanımı 10 defa yapmış desek yeridir. Dolayısıyla kitabı 2. kez yarım bıraktım.

18.10.2016

TAVSİYE-

Kendinizle ilgili bulabileceğiniz çok şey var...neden yapacak çok iş var ve hepsi öncelikli ve nereden başlamayı bilemiyorsanız...bu size göre bir kitap

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.