4/5 - 313 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Sayfa Sayısı : 111

İlk Baskı Yılı : 2000

Dil : Türkçe

Kolombiyalı büyük yazar Gabriel García Márquez'in 1981'de yayımlanan yedinci romanı Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği, engel olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir namus cinayetinin öykü ... Tamamını gör
10,88 TL
16,0 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Gabriel Garcia Marquez

Gabriel Garcia Marquez

Gabriel José de la Conciliación García Márquez1927 yılında Aracataca, Kolombiya’da dünyaya gelmiştir. Tüm Latin Amerika coğrafyasında “Gabo” takmaadıyla bilinir. Yazar; roman, hikaye, oyun ve senaryo yazarlığı yapmıştır.Kolombiya Ulusal Üniversitesi'nde başladığı hukuk ve gazetecilik öğrenimini yazarlık kariyerine odaklanmak için yarım bırakmıştır. 1940 yılından itibaren uzun yıllar gazetecilik yapmışt ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


Kolombiyalı büyük yazar Gabriel García Márquez'in 1981'de yayımlanan yedinci romanı Kırmızı Pazartesi, işleneceğini herkesin bildiği, engel olmak için kimsenin bir şey yapmadığı bir namus cinayetinin öyküsü. Hem Kolombiya'da, hem de yayımlandığı dünyanın dört bir yanındaki pek çok ülkede sarsıcı etkileri olmuş bir roman. Usta yazar, çocukluğunu geçirdiği kasabada yıllar önce yaşanmış bir cinayet olayını aktarıyor. Romanın kahramanı Santiago Nasar'ın öldürüleceği daha ilk satırlardan belli. Kırmızı Pazartesi, yalnızca bir cinayetin arka planını değil, bir halkın ortak davranış biçimlerinin potresini de çiziyor. Böylece, sonuna dek ilgiyle okuyacağınız bu kısa ve ölümsüz roman, bir toplumsal ruhçözümü niteliği de kazanmış oluyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 111

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%60,9
%28,7
%5,5
%1
%3,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.05.2019

Sonu hüzün dolu bir roman

Alenen islenen bir cinayete toplumun sadece seyirci kallmasi... Çok acı.  Katiller birileri onlari durdursun diye dört bir yana cinayet işleyeceklerini haykirmalarina rağmen kimsenin kılını kıpırdatmaması ürkütücü.

02.05.2019

Şimdi De Durum Böyle Değil Mi ?

Hepimiz aslında başımıza ne geleceğini biliyoruz fakat önemsememek daha fazla içimize sindiği için görmezliğimizi  tercih ediyoruz. Gabriel Garcia Marquez'in bu eseri diyebilirim ki her sene bir daha bir daha döngü halini alabilecek kadar önemli ki bir eser  benim için. Her geçen gün daha fazla kaybettiğimizi düşündüğüm o sorumluluk duygusunu bana hatırlatabilecek bir kitap. Bir çırpıda okunurken aynı zamanda içimizdeki o merakla birlikte sonunu değil de aslında başlangıçta yaşanan olaya kimlerin engel olmadıklarını öğrenmek istememiz bizi bu eserle bağdaştıran en güzel yön olmuştur.

02.05.2019

Susmak...

Herkesin olacakları tahmin ettiği ancak kimsenin müdahale etmediği veya müdahale etmek istemediği, halkın akıl tutulması yaşadığı olayların anlatıldığı okunası kitap.