27,4 TL
Standart Teslimat : 06 Temmuz - 09 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kırk Hadis Kitap Açıklaması

 

Şehadetin Fazileti, Güzel sonların ve daha fazlasının talep edilmesiyle ilgili kırk hadis

Bu kitap, şehidlerin derecelerinin yüceliğini, Allah'ın, ehline lütufta bulunduğu ve bunu elde etmek için gerekli olan şartları ve bazı engellerini açıklayan kırk hadisi içermektedir. Bu hadisleri seçip ayıklamamın nedeni, cennete bu kapıdan girmek isteyenlere bir ışık olmasıdır. Bu eseri, bu büyük şerefe nail olmak ve bu kalıcı nimete ulaşmayı amaçlayanları teşvik etmek için kaleme aldım. Kuşkusuz bu kurtuluş kapısıdır ve insanlar bundan gaflettedirler. Bu, selâmet ve emniyet yoludur, ancak birçokları başka yollarda yürümektedir.
Kim bir şeyi ümit ederse onu talep eder. "Yolunda yürümeden kurtulmayı umuyorsun. Gemiler karada yürümezler." Kardeşim, kollarını sıva ve zaman geçmeden onu talep et. Kuru emellerin iplerini kes ve şöyle de: Ey nefs! Şimdi, şimdi! Ömürden geçenler geçti, geçen günler geçip gitti. Ciddi ol, ciddi! Kalk ve harekete geç! Yükseklere, hayallerle ulaşılmaz. Nimet, nimetle talep edilmez. Ve şöyle de: "Yüce şeyler uğruna canlarımız bize basit gelir, Güzeli isteyene, mehir pahalı gelmez."

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.