35,0 TL
Standart Teslimat : 28 Haziran - 01 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe Kitap Açıklaması

 

Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe

İtalyan yazar Paola Peretti, Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe adlı çocuk kitabı ile küçük okurlara keyifli ve ilham verici bir öykü sunuyor. Küçük Prens ve İçimdeki Müzik romanını büyük bir tutkuyla okuyanlar için eşsiz bir alternatif olan bu kitap, çocuklar kadar yetişkinleri de dokunaklı öyküsü ile büyülüyor. 20’yi aşkın dile çevrilerek tüm dünyada geniş bir okur kitlesine ulaşan Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe, çocukların farkındalık ve empati duygusunun gelişmesine büyük katkılar sağlıyor.

Bir Çocuk Nelerden Vazgeçebilir?

Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe, ender görülen bir hastalığa sahip Mafalda adlı dokuz yaşındaki küçük bir kız çocuğunun yaşadıklarını anlatıyor. Gözlerinde meydana gelen Stargardt sendromu isimli bir rahatsızlık sonucu görme yetisini günden güne yitiren Mafalda, altı ay sonra çevresindeki her şeyin tamamen karanlığa bürüneceği gerçeği ile yüzleşiyor. Bunun üzerine küçük kız, görme engelli olarak sürdüreceği yaşama canla başla adapte olmaya çalışıyor. Yazarın kendi yaşamından yola çıkarak oluşturduğu bu kurgu, yüreğinizin en derinlerine dokunacak.

Her Çocuk Karanlıktan Korkar. Peki, O Ne Yapacak?

Kör olmaktan korktuğu kadar, bu duruma karşı büyük bir dayanma gücüne de sahip olan Mafalda, çevresinde kendisi için vazgeçilmez olan tüm objeleri listelemeye başlıyor. Yaşadığı zorlukların yanında bir de akran zorbalığına maruz kalan küçük kız, ailesi ve okuldaki yakın arkadaşlarının da yardımıyla hayata güçlü bir şekilde tutunmaya devam ediyor.

Mafalda’nın gösterdiği çabalar, günlük hayatta yapılan sıradan işlerin dahi aslında ne kadar değerli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor. Her sayfasında okurlarda yeniden şefkat ve hayranlık duygusu uyandıran bu küçük kız, yetişkinlerin bile zorlanacağı bir gerçeğe karşı olağanüstü bir cesaret gösteriyor. Okulun yanındaki kiraz ağacı ise onun yeni yaşamına alışma sürecinde hem bir kilometre taşı hem de güçlü bir dayanak oluyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Birçok eğitim kurumunda çocukların okuma listelerine eklenen Kiraz Ağacı ile Aramızdaki Mesafe romanını siz hala kütüphanenize eklemediniz mi? Bu eşsiz kitabı çocuklarınız veya minik yakınlarınız için siz de hemen sipariş verin, sepete özel avantajlardan yararlanmak için geç kalmayın!

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.05.2021

Nida Sayılıca

Bana çok fazla şey katan bir kitap.Hem gülmemi hem ağlamamı sağladı.Herkes okumalı.

11.02.2021

çok güzel

beni çok etkileyen harika bir kitap herkes okumalı.

12.12.2020

beş yıldız

Her yaştan okuyucuya hitap edebilecek içinizde bir yerlere dokunan çok güzel bir kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.