Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Kinyas ve Kayra

Kinyas ve Kayra

Kinyas ve Kayra

Yayınevi :

Doğan Kitap

Tükendi
  • Ürün geçici olarak temin edilememektedir.

"Hiç uykum yok. Hiç uyuyamıyorum. Domuz gibi içiyorum. Ama gözlerimi kapalı bile tutamıyorum. Sabaha beş saat var. Annemi düşünüyorum. Nerededir şimdi? Aynada kendime bakıyorum bazen. Ve tek kelime etmesem bile vücudum yaşadıklarımı, hayattan ne anladığımı anlatmaya yetiyor. Sağ omuzuma kendi çizdiğim kelebek, beğenmediğim için üzerine attığım çarpı işareti ve altında aynı kelebeğin bir Japon tarafından çok daha iyi işlenmişi. Sol dirseğimin iki parmak yukarısındaki kurşun yarası. Bileklerimdeki otuz dört dikiş. Medeniyeti bir aralar, herkes gibi yaladığımı kanıtlayan apandisit ameliyatımın izi. Ve sırtımı kaplayan, Tanrı'nın yüzü. Bilmiyorum... Hızlı yaşadım. Ama genç ölmekten çok, hızlı yaşlandım! Ama hayattayım.

Kayra, bir gün bana 'Mutsuzluğuna hiçbir çare aramıyorsun' demişti."


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 576

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 531

Baskı Yılı: 2003


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

İlk Baskı Yılı : 2003

Sayfa Sayısı : 576

Dil : Türkçe

ISBN: 9789759917951

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Hakan Günday'la Sözünü Sakınmadan (Video)

İstanbul Modern’in bahçesinde düzenlenen Sözünü Sakınmadan konuşmalarının ikincisinde eleştirmenler Semih Gümüş ve Ömer Türkeş’in konuğu bu sefer Hakan Günday’dı. Usta eleştirmenlerin Hakan Günday’la edebiyat üzerine sohbetleri umuttan şiddete, kötülükten yeraltı edebiyatına pek çok konuya uzandı. Etkinliğe katılan yaklaşık 500 edebiyat sever de soruları ve yorumları ile söyleşiye dahil oldular. Etkinliğin tamamını buradan izleyebilirsiniz...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (30)

TÜM YORUMLARI GÖSTER
ilginç

okuduğum kitaplar arasında çok ayrı bir yere sahip olan kitapdır kendileri. bazen bir insan nasıl bu kadar acımasız ve soğuk kanlı bir hikaye yazabilir dediğimde oldu. farklı bir olay örgüsü var.

Hakan Günday

Değişik üslübu ve değişik konusuyla okunması gereken kitaplardan.

Hakan Günday okumaya hazırsanız bu kitapla başlayı

Hakan Günday´ın bütün kitaplarını okuyan biri olarak tarzını en güzel anlattığı kitabın Kinyas ile Kayra olduğunu düşünüyorum.Tarzınıza uyduğunda diğer kitaplarını okumaya başladığınızı farkedemiyecekiniz.