67,5 TL
Standart Teslimat : 28 Kasım - 01 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kimse Gerçek Değil Kitap Açıklaması

 

Yalanlarda dolu bir dünyadan uzaklaşmak ve iyileşmek nasıl başarılabilir? Zeynep Sey tarafından kaleme alınan, şifacı ile yaralı arasındaki çizginin belirsiz olduğu Kimse Gerçek Değil isimli romanı elinizden bırakmak istemeyeceksiniz! Gelin, başarılı kurgusuyla merak uyandıran bu eserin içeriğine kısaca değinelim.

 

"Kimse Gerçek Değil" adlı kitabı neden okumalısınız?

Zeynep Sey Kimse Gerçek Değil isimli eserinde, çevresindeki herkesin yabancılaştığını ve her şeyin yalandan ibaret olduğunu düşünen Işıl isimli genç bir kız ile bir sosyal medya platformu aracılığıyla tanıştığı Oflaz'ın hikâyesini anlatıyor. Kullanıcılarını yaralılar ve şifacılar olarak ikiye ayıran bir uygulama, iyileşmeye çalışanlar ile iyileştirmek için çaba sarf edenleri bir araya getiriyor. Psikoloji öğrencisi Işıl Özsoydan da hayatını sorgulamaya başladığı, herkesten uzaklaştığı, içindeki yalnızlığın ve boşluğun günden güne hızla büyüdüğü zamanları yaşarken bu uygulamaya kaydoluyor. Biriyle konuşma ihtiyacı duyduğu için üye olduğu platformda yaralı seçeneğini işaretleyen genç kız, insanların dertlerini paylaştığı bu uygulamada diğer üyelerle konuşmaya başlıyor. Bu süreçte iletişime geçtiği ve yakın hissetmeye başladığı üye Oflaz ile tanışması ile hikâyenin olay örgüsü gelişmeye başlıyor. Uygulamadaki profilinde ne yaralı ne de şifacı olduğuna dair bir bilgi bulunan Oflaz ile Işıl, bir süre sonra sanal âlemi bırakıp gerçek hayatta görüşmeye başlıyor. Karakterlerin psikolojilerini detaylı bir şekilde kaleme alan Zeynep Sey, hikâyeyi Işıl'ın dilinden anlatıyor. Sürükleyici ve akıcı bir anlatıma sahip bu eseri sıkılmadan okuyacağınıza eminiz!

 

Bunları biliyor muydunuz?

1997 doğumlu genç yazar Zeynep Sey'in İstanbul Kültür Üniversitesinde Psikoloji eğitimi aldığını biliyor muydunuz? İlk olarak 2013 senesinde bir çevrimiçi platformda yazılarını yayımlamaya başlayan Zeynep Sey'in Kimse Gerçek Değil isimli romanı 2020 senesinde yayımlanır. Martı Yayınları tarafından 2021 senesinde yeniden okurla buluşturulan Kimse Gerçek Değil adlı kitap 448 sayfadan oluşur. Yazarın geniş bir okur kitlesine ulaşmasını sağlayan Solucan serisi; İz, Umut, Acı, Veda isimli kitaplardan oluşur. Zeynep Sey'in diğer romanları arasında Kayıp Serisi adı altında yayımlanan Mavinin Küçük Vedası ile Siyahın Buruk Tebessümü adlı kitaplar yer alır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Genç yazar Zeynep Sey'in şifacının yaralı, yaralının şifacı olabildiğini gösteren Kimse Gerçek Değil isimli romanını okuduktan sonra dilerseniz zihnindeki seslerle beraber yaşamaya çalışan bir karakterin hikâyesini anlatan Mavinin Küçük Vedası adlı kitabı ile sosyal medya fenomenlerinin katıldığı bir yarışma programını konu alan Kazanırsak Kaybederiz-Çevrimiçi isimli kitapları da inceleyebilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.