4/5 - 17 Kişi Yorum Yap
9,35 TL
17,0 TL %45
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 01 - 07 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

“Güneşin, ayın, yıldızların, yerin ve denizin tadını çıkaran kişi ne yalnızdır ne de çaresiz.”

Frigyalı bir köle olarak doğduğu hayatı, stoacı bir filozof olarak tamamlayan Epiktetos'un sadelik, akıl, güven, seçme özgürlüğü, an'ı yaşama ve huzur üzerine inşa ettiği basit ama köklü felsefesi, günümüz insanının anlam arayışına iki bin yıl öncesinden ışık tutmaya devam ediyor hâlâ....

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%41,2
%41,2
%11,8
%0
%5,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

13.08.2020

EPİKTETOS

Sağduyu musluğu açık oldukça, akıl bilgelik üretir, önyargılardan kurtuldukça en kıymetli hazine önüne yığılır bu yaşamda. Kim olduğunu unut evvela. Sonra içinde bilgeliği ara. Arzulara teslim olmadıkça, yenik düşmezsin hiçbir mecrada.

10.07.2020

Yararlı bir kitaptı.

Kısa ancak dolu dolu bir kitaptı.

19.06.2020

Günümüze bir çok fikri ulaşmış Anadolulu güzel insan

MS 55-135 yılları yaşamış olan Epiktetus'un kendisi de bir azatlı köle olan  Epaphroditos'un kölesi olduğu, sonra da azat edildiği söylenir. Hierepolis'te (Denizli) doğmuş, Roma'da bulunmuş ama en çok da Nicopolis'te (Giresun civarında) yaşamış. Stoacı (sundurmacı) filozof olarak kabul edilir. Yaşamın zorluklarına katlanmayı öğütler. Şu meşhur laf çoğunlukla kendisine atfedilir: Tanrım, Bana değiştirebileceğim şeyleri değiştirmek için cesaret, değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için sabır, ikisi arasındaki farkı bilmek için akıl ver. Beni en çok etkileyen günümüzde kişisel gelişimcilerin kullandıkları bir çok fikirin babası olması.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.