18,4 TL
Standart Teslimat : 09 Ağustos - 12 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kendine Ait Bir Oda Kitap Açıklaması

 

Virginia Woolf’un büyük bir tutkuyla edebi üretimde cinsiyetin rolünü irdelediği metni Kendine Ait Bir Oda, edebiyat ve tarihin maskülinitenin egemenliğinde olduğunu çarpıcı örneklerle gözler önüne seriyor. 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

25.11.2020

güçlü bir feminist

her kadının, özellikle yazarak evrende kalıcı olabileceğine ve dünyayı değiştirebiliceğine inanan kadınların okuması gereken bir başyapıt. kadınların cinsiyetinin gücünü fark etmesini sağlarken, erkeklerin de cinsiyetlerinin tarihte kadınlardan farklı olarak hayatlarına ne gibi özgürlükler kattığını görebilmesini sağlayacak bir kitap.

05.06.2020

Sorgulatıcı ve düşündürücü

Rafa kaldırılacak türden bir kitap değil. Herkesin okuması, üzerine düşünmesi gereken bir yapıt.

04.11.2019

Güçlü kadınlar

Erkekler kadınlara; bizim kadar düşünme yeteceğiniz olduğunu savunuyorsunuz öyleyse neden Shakespeare gibi bir deha çakmadı aranızdan? der. Woolf ise bu acımasız soruya şöyle cevap verir; para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Ve erkekler ne der siye düşünmeden yazın der. Kitabın adı buradan gelmektedir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.