2,5/5 - 5 Kişi Yorum Yap
27,3 TL
42,0 TL %35
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kendin Olmanın Dayanılmaz Hafifliği Kitap Açıklaması

Varoluşçu psikoterapi ve felsefeyle hayata dair 40 mesele.

Bu dünyada kendimizden başka evimiz yok. Hatta Heidegger’e ve Sartre’a göre hiç evimiz yok; lakin kendilik dediğimiz de sürekli değişen, dönüşen ve çelişkili bir olgu olarak pek güvenli bir liman değildir. Ancak bu dünyada daha canlı hissetmek istiyorsak, hayatlarımızı daha dolu dolu, doygun yaşamak istiyorsak, elimizden gelen tek bir şey var; kendimizi ve içinde yaşadığımız dünyayı yakından tanımak. Kendimize sorular sormanın, merakla bakmanın ve hazır cevaplara yerleşmemenin bize getireceği en büyük hediye, kendimizi ve içinde yaşadığımız dünyayı daha yakından tanımak olacaktır. Bunu başarabildiğimiz ölçüde hayatta akışı yakalamak ve canlı hissetmek mümkün olur. Bu konuda Sokrates’çiyim. Gerçekten de incelenmeyen hayat yaşamaya değmez hale gelir.

Bu kitapta size kesin çözümler, formüller veya izlenecek yollar vaat etmiyorum. Hatta herhangi bir şey vaat etmiyorum. Yazdıklarımı harfiyen uygularsanız hayat müthiş kolay olacak, her anınız mutluluk dolacak demeyi isterdim ama bu sizi kandırmaktan başka bir işe yaramazdı. Sadece bir önerim var, o da daha uyanık yaşadığınızda ulaşacağınız çok çekici, reddetmesi zor, dayanılmaz bir hafiflik. Kendin olmanın o şahane ve dayanılmaz hafifliği. Ama uyarmadan edemeyeceğim, bu hafiflik özgürleştirdiği gibi korkutur da.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%20
%40
%20
%20
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

04.11.2020

Lezzetli

Gerçekten insana kendini özgür hissettiren, düşündürücü bir kitap. Elbette ki göreceli bir şey ama bir psikolog adayı olarak benim için keyifli ve faydalıydı.

13.10.2020

başarılı

öneri üzerine aldım. başarılı

05.10.2020

Hayal Kırıklığı

Yazarın kendisini katıldığım bir seminerden tanıyorum ki, düşüncesini bakış açısını çok sevmiştim, fakat kitabı benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. 'Varoluş' kavramına biraz aşinaysanız kitap size fazla bir şey söylemiyor; kişisel gelişim kitaplarından pek bir farkı da yok gibi. kitabın bir yerinde 'yayıncım bana şunun hakkında da  bir şeyler söylemelisin....' diye bir cümleye geldiğimde bıraktım. Çok özensizdi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.