4/5 - 27 Kişi Yorum Yap
7,15 TL
13,0 TL %45
Standart Teslimat : 20 Ekim - 23 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kendime Düşünceler Kitap Açıklaması

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

 

Marcus Aurelius (MS 121-MS 180): MS 121 yılında Roma’da doğdu. Fronto, Apollonius Chalcedonius gibi döneminin önde gelen hatip ve filozoflarından özel dersler aldı. MS 161-180 yılları arasında Roma İmparatoru olarak hüküm sürdü. “Stoacı İmparator”, “Filozof İmparator” gibi sıfatlarla anılan Marcus Aurelius, barışçı bir insan olmasına rağmen hükümdarlığının çoğunu seferlerde geçirdi. MS 169 yılı sonlarında Germen kavimlerine karşı düzenlenen bir sefer esnasında yazmaya başladığı Kendime Düşünceler, Stoacılık özellikle de

Roma Stoası açısından büyük bir öneme sahiptir.Sağlam bir eşitlik ve özgürlük inancına sahip olan Marcus Aurelius imparatorluğu boyunca doğayı bilip anlayarak yaşamaya çalışmış, her şeyin ortasına insanı koymuştur. Günlük olarak kaleme alınmış bir özdeyişler ve düşünceler derlemesi denebilecek Kendime Düşünceler eserinde kendinden önceki caesarları ve filozofları eleştirmekle kalmayıp, kendi kendini de sorguya çekerek bir vicdan muhasebesi de yapar. Sonraki kuşaklara, kilise düşünürlerine, Rönesans’a da temel olan Kendime Düşünceler, Stoa felsefesinin anlaşılması açısından günümüzde de çok değerli bir kaynaktır.

 

Editör : Koray Karasulu

 

 

 

Puanlamalar
%55,6
%22,2
%11,1
%11,1
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

20.01.2021

Soyutlamak ve Yeniden Düşünmenin kitabı

Bazen kendinizi soyutlamak; deneyimlerinizi unutup yeniden düşünmek istersiniz; işte onun kitabı

10.01.2021

stoacı öğretiler

stoacıların hemen hemen tüm kitaplarını alıp okumaya çalışıyorum ancak bunların içinde Kendime Düşünceler isimli bu eserin yeri ayrıdır.

31.12.2020

İmparator Kitabı

Kişisel gelişim için okunması gereken bir başucu kitabı

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.