4,5/5 - 16 Kişi Yorum Yap, Kazan!
26,66 TL
39,0 TL %32
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 19 Ağustos
Standart Teslimat : 20 Ağustos - 22 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Vampirler, kurtadamlar, periler, gerçek aşk ve aklınızı başınızdan alacak daha birçok şey. Ölümcül oyuncaklar hafızanıza kazınacak!

On beş yaşındaki Clary Fray, New York'ta Pandemonium Kulüp'e doğru yola çıktığında bir cinayete tanıklık edeceği hiç aklına gelmezdi.

Hele ki, bu cinayetin daha önce hiç görmediği acayip silahlara sahip tuhaf dövmeli üç genç tarafından işleneceğini hayatta düşünemezdi! Clary, polisi arayabileceğini biliyordu fakat ceset bir anda ortadan yok olunca ve canileri Clary'den başka kimse göremediği için durumu açıklamak pek kolay olmayacaktı!

Clary'nin onları görebilmesine çok şaşıran katiller kendilerini Gölgeavcıları olarak tanıtacaktı. Yani, dünyayı şeytanlardan arındırmaya ant içmiş gizli bir kabile!
(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%81,3
%12,5
%0
%0
%6,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

18.08.2009

Hoş Bir Hafta Sonu

Son sayfayı çevirdiğimde, kitap hakkındaki yorumum "olumlu" mu "olumsuz" mu olsun bilemedim. Gerçekten de çok şey vaad ederek başlamıştı kitap. Yepyeni ırklar, son derece yaratıcı mekanlar, oturmuş gibi görünen(!) karakterler... tamam dedim, aradığım kitap budur.

Ama maalesef yanılmışım. Bir noktadan sonra, sanki olaylar hep birbirini tekrar etmiş gibi hissettiriyor. X aslında X değildir. Y de muhtemelen iblistir. Z´nin babası ben bile olabilirim. İlk okuduğunuzda "Aa öyley miymiş?" diyorken, tekrar ve tekrar bunlara şahit olduğumuzda derin bir iç geçirmemek elde değil.

Sanki yazar, bir anlık heves ve ilhamın verdiği gaz ile oturuş ve 100 sayfa kadar aralıksız yazmış, ondan sonra da "Aaa oluyo gibi lan!" zihniyetiyle, "dur ben bunu kitap yapayım" moduna geçmiş gibi.

Mekan geçişleri zayıf, karakterler -birkaçı hariç- hiç oturmamış, kurgu insanın içine sinmiyor ve sürekli tekrarlanıyor, ana taslaktan kopmamak için çok çaba harcanmış, son sayfalar belirlenen tema üzerine yoğunlaşılıp ders verme kaygısına gidilmiş. Espiriler bayat ve gülünç. -Gülünç olan espiri değil, 15 yaşında bir çocuğun yatağa atmak hakkında espiri yapıp durması.- Diyaloglar da son derece zayıf. Sanki "Filmi falan çıkarsa, kız bunu dediğinde ´vaaay´ desin izleyici" zihniyetile kurulmuş.

Bu kadar olumsuz yön saydım, artıları yok muydu? Tabii ki de vardı. Yeni ırklar, bir FRP oyunundan fırlamışçasına isabetli ve iyi düşünülmüştü. Çıkış noktası -ileride ziyan dilmeseydi- gerçekten harika olabilirdi. Bazı sayfalarda yazarın inanılmaz yaratıcı hayal gücüne de şahit oluyoruz. -Gerçi sayfayı çevirdikten sonra, bununla bunu aynı kişi mi yazmış? sorusu akıllarda canlanmıyor değil.-

Kısaca, "Bana bir kitap öner" deseler, önermezdim sanırım bu kitabı. :D Belki de çok şey beklediğim için bu kadar rahatsız oldum, ama sonuçta 10 üzerinden 5´i geçmez notum.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız