18,9 TL
Standart Teslimat : 10 Ağustos - 13 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kemalist Devrim 3 - Altı Ok Kitap Açıklaması

 


Doğu Perinçek'in otuz yıllık araştırma ve incelemelerinin ürünü olan Kemalist Devrim dizisinin üçüncü kitabını sunuyoruz. Bu kitapta, Altı Ok programının hangi devrimci süreçlerde, nasıl filizlendiği ve serpildiği; ulusal devrimci pratikteki kaynakları ve uluslararası kaynakları; Büyük Fransız Devrimi ile Sovyet Devrimi'nden aldığı esin; Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik ve Laiklik arasındaki bağlantılar; Altı Ok'un bütünlüğü ve tarihsel tutarlılığı; Altı Ok'un, Türkiye Devrimi'nin yön gösterici program ilkeleri olarak tek tek içeriği; Kemalist Devrim'in kireçlenmesi ve 1950 sonrasındaki "Küçük Amerika" sürecinde Altı Ok'un geçirdiği sınav ve dersler; CHP ve DSP hangi deneyimlerden geçerek Altı Ok'u terk ettiler; Altı Ok ile Sosyal Demokrasi arasındaki ilişki; Kemalist-Sosyalist ittifakının ortak programı olarak Altı Ok; Altı Ok tarihte mi kaldı, yoksa önümüzde mi? sorularına belgelere dayanarak yanıt verilmektedir. Kitabın sonundaki "Belgeler" bölümünde, Atatürk'ün Halkçılık Programı, Atatürk'ün kendi el yazılarıyla 1931 ve 1937 program çalışmaları, CHP 1931 Programı'nın tam metni yer alıyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 129

Baskı Yılı: 2014


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 99

Baskı Yılı: 2000


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kaynak Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

03.02.2013

6 OK

Mustafa Kemal´in Devrimcilikle süslediği 5 büyük ilkenin yarattığı mucizenin üzerinde yaşadığımızın farkına varmalıyız. 6 ok bir devrimin yol haritasıdır. Bu yüzden bugün 6 ok´u kim hedef tahtasına oturtuyorsa ve ona asıl sahip çıkması gerekenler ondan uzaklaşıyorlarsa şunu çok iyi bilmelidirler ki yaptıkları büyük gaflettir, dalalettir...

10.02.2009

..

Süs gibi görülen,içi boşaltılmış Altı Ok´un aslında ne ifade ettiğini ve bir kenara atılmamış olsaydı bugün nasıl bambaşka bir ülkede yaşıyor olacağımızı anlamaya yarıyor bu kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.