35,75 TL
Standart Teslimat : 05 Temmuz - 08 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kedi Mektupları Kitap Açıklaması

 


Oya Baydar, bu kez kedilerle çıkıyor karşımıza: "Kedi Mektupları"yla... "Elveda Alyoşa"dan sonra yazdığı "Kedi Mektupları" bir kedi romanı mı? Bu konuda, romanın kedi kahramanlarından Nina, acımasız eleştirilerini şöyle dile getiriyor: "Bu hikayede kedilere ilişkin dişe dokunur, yeni bir şey yok, ama insanları yakından tanıyıp anlamak isteyen kediler için çok yararlı bir kaynak... Hanımımın kedileri anlattığını sanırken aslında kendini ve kendi gibileri anlatması, edebi açıdan büyük bir eksiklik. Bu belki de onun kötü bir yazar olmasından değil de insan denen yaratığın kendine dönüklüğünden, doğayı ve hayatı bütünlüğü içinde kavrama yeteneğinden yoksun oluşundan kaynaklanıyor." "Kedi Mektupları"nda, kediler ve insanlar bir sorunun yanıtını arıyorlar. O soruyu soran insan, bir daha huzur bulabilir mi? O soruyu soran kedi, artık kedi oIarak kalabilir mi? İçinde yaşadığımız bu büyük kasırganın ve tarihsel dönemecin ortasında, köklerinden kopup dağılmış bir avuç insanın ve onların kedilerinin korkuları, kederleri, sevinçleri, kaderleri çağımızın düşünen insanının aynası mı yoksa?.. Kedi Mektuplan'nı okuyan hiçbir insan artık kedilere eski gözleriyle bakmayacak; "Kedi Mektupları"nı okuyan hiçbir kedi artık insanları eskisi gibi görmeyecek.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 258

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 212

Baskı Yılı: 1997


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

02.04.2008

Kedi mektupları

Anlatılan dönem kedilerin dilinden verilerek daha tarafsız, sakin dile getirilmiş sanki. İnsanların arkalarında ne gibi ideolojiler olursa olsun kedi için sahibi sadece bir insan ve hikayeler de oların üzerinden anlatılıyor. Bence de güzel bir kitap.

07.09.2001

Bir yaz tatilinde okumuştum bu kitabı. Ve bir günde bitirmiştim. İnsan ruhu bir hayvan diliyle ancak böyle içten, sevimli ve gerçekçi anlatılabilir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.