0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
32,85 TL
45,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 Haziran - 23 Haziran
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Kazanmak İçin Oynamak Kitap Açıklaması

Strateji karmaşık değildir. Ama zordur çünkü insanları ve işletmeleri gelecekleri üzerine kararlar vermeye zorlar. Kazanmak İçin Oynamak, dünyanın en büyük tüketici ürünleri şirketlerinden Procter & Gamble (P&G)'nin tarihinin en başarılı CEO'larından Lafley ile ödüllü strateji danışmanı ve akademisyen Martin'in iş hayatındaki iş birliğinin meyvesi.

Lafley 2000'li yılların başında CEO'luk görevini üstlendiğinde, P&G piyasalardaki çalkantılarla ve belirsizliklerle baş etmekte ve önceki yıllarındaki başarısını sürdürmekte zorlanıyordu. Lafley, kazanmanın yolunun zor ve kesin kararlar vermekten ve bu kararları uygulayacak koşulları oluşturmaktan geçtiğini gördü. Ona bu kararları vermekte ve şirketin zihniyetinin bu yönde yeniden şekillendirilmesinde yardımcı olması için Martin ile çalışmaya başladı.

İkilinin iş birliği, P&G'nin satışlarını ikiye, kârını dörde katlamasına ve diğer büyük şirketlerin hisse senetlerinin fiyatlarının düşüşte olduğu yıllarda P&G'nin hisse senedi fiyatının yüzde 80 artmasına yol açtı. Yazarlar, bu başarılarına olanak veren stratejileri oluştururken onlara yol gösteren yöntemleri ve araçları; Gillette, Head & Shoulders, Prima gibi dünya lideri markaların stratejilerini nasıl oluşturduklarını ve farklı boyuttaki şirketlerin bu örneklerden neler öğrenebileceklerini basit bir dille anlatıyorlar.

Kitapta anlatılan stratejik bakış açısı, kurumsal şirketlerden aile şirketlerine, küresel satış devlerinden kâr amacı gütmeyen kuruluşlara, hastanelerden marketler zincirlerine kadar farklı boyuttaki, amaçtaki ve iş alanlarındaki kuruluşların başarıya ulaşmalarında yol gösterici olarak kullanılabilir.

Kazanmak İçin Oynamak, hem iş stratejisi üzerine yeni düşünmeye başlayan öğrencilere hem de iş hayatında uzun yıllar geçirmiş deneyimli yöneticilere yol gösterecek önemli bir kaynak.

İş hayatında ulaşılabilecek en büyük başarılara ulaşmış iki strateji uzmanın onlarca yıllık deneyimleri sonucu öğrendiklerini okuyucuyu ekonomi terimleriyle ve teorileriyle boğmayan basit bir dille ve örneklerle anlatan bu kitap, iş hayatında başarılı olmak isteyen herkesin başucu kitabı olacak.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.