60,0 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kayıp Söz Kitap Açıklaması

 


Artık yazamaz olmuş, sözü yitirmiş bir yazar. Kendisine dayatılan başarı ölçütlerini reddedip, dünyayı saran şiddetten kaçmak için uzak adalara sığınan tutkulu bir bilim kadını ve oğulları. Destanların çağrısı ve ezilmişliğin isyanıyla çıktığı dağların şiddetinden kaçan bir Kürt genci. Töreden kaçan gencecik bir kız. Bir itirafçı. İstanbul'da, bir canlı bombanın kör saldırısında parçaları dört bir yana dağılan bir yabancı. Güneydoğu'da bir şehir, özel bir kadın, özel bir yaşam. Norveç'te küçücük bir ada, hiç gelmeyecek masal prensesi annesini bekleyen bir çocuk.
Şiddet nerede başlar? Laboratuvarda deney hayvanlarını keserken mi, savaşta ölürken, öldürürken mi? Çocuğuna kendi değerlerini dayatırken mi, insanın acısının fotoğrafını çekerken mi? Töreyi uygularken mi, sevişirken mi, yoksa yabancıyı ötekileştirirken mi?

Bir söz arıyordu: kaynağı kurumuş, yitik sözü. Bir ses duydu: "Zarok Kuştin! Çocuğu öldürdüler!" Çığlığın peşine takıldı, uzaklara gitti, insana ulaştı ve sözü buldu.
Oya Baydar'ın yeni yapıtı Kayıp Söz'de, roman, insanla ve vicdanla buluşuyor.


İnce Kapak:

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 331

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.09.2019

Nasıl geç tanıştım anlamadığım yazar

Oya Baydar’ın ilk okuduğum kitabıydı ve üslubunu çok beğendim. Geç tanıştım ne yazık ki.Diğer kitaplarını da sipariş verdim ama okuyacağım.

09.02.2019

BAŞARILI

Oya Baydar'ın Sıcak Külleri Kaldı'dan sonra okuduğum ikinci kitabı ve yine çok başarılı.

23.05.2014

Oya Baydar

Başladınız mı hiç bırakamıyorsunuz , kendinizi olayın içerisinde buluyorsunuz.Karakterler o kadar bizden ki ..... muazzam.Kesinlikle tavsiye ediyorum her kitabını.Hepsinin ayrı bir tadı var.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.