4,5/5 - 22 Kişi Yorum Yap, Kazan!
29,75 TL
42,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 22 Ağustos (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 23 Ağustos
Standart Teslimat : 24 Ağustos - 26 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Artık yazamaz olmuş, sözü yitirmiş bir yazar. Kendisine dayatılan başarı ölçütlerini reddedip, dünyayı saran şiddetten kaçmak için uzak adalara sığınan tutkulu bir bilim kadını ve oğulları. Destanların çağrısı ve ezilmişliğin isyanıyla çıktığı dağların şiddetinden kaçan bir Kürt genci. Töreden kaçan gencecik bir kız. Bir itirafçı. İstanbul'da, bir canlı bombanın kör saldırısında parçaları dört bir yana dağılan bir yabancı. Güneydoğu'da bir şehir, özel bir kadın, özel bir yaşam. Norveç'te küçücük bir ada, hiç gelmeyecek masal prensesi annesini bekleyen bir çocuk.
Şiddet nerede başlar? Laboratuvarda deney hayvanlarını keserken mi, savaşta ölürken, öldürürken mi? Çocuğuna kendi değerlerini dayatırken mi, insanın acısının fotoğrafını çekerken mi? Töreyi uygularken mi, sevişirken mi, yoksa yabancıyı ötekileştirirken mi?

Bir söz arıyordu: kaynağı kurumuş, yitik sözü. Bir ses duydu: "Zarok Kuştin! Çocuğu öldürdüler!" Çığlığın peşine takıldı, uzaklara gitti, insana ulaştı ve sözü buldu.
Oya Baydar'ın yeni yapıtı Kayıp Söz'de, roman, insanla ve vicdanla buluşuyor.


İnce Kapak:

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 331

Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%95,5
%0
%4,5
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

09.02.2019

BAŞARILI

Oya Baydar'ın Sıcak Külleri Kaldı'dan sonra okuduğum ikinci kitabı ve yine çok başarılı.

23.05.2014

Oya Baydar

Başladınız mı hiç bırakamıyorsunuz , kendinizi olayın içerisinde buluyorsunuz.Karakterler o kadar bizden ki ..... muazzam.Kesinlikle tavsiye ediyorum her kitabını.Hepsinin ayrı bir tadı var.

03.02.2010

Oya Baydar okunmalı

Artık üretemeyen bir yazarın yeni bir şeyler üretmek için yollara düşmesi ve kendini bir anda farklı bir coğrafyada bulması. Bana göre kitabın en ilginç tarafı sözü yitirmiş bir yazarın hikayesinin Türkiye'deki aydın ve entellektüellerin içine düştüğü duruma olan benzerliğiydi. On yıllardır o bölgede süren kirli savaşın sonucunda anlatılacak o kadar çok hikaye var ki, görüp, duyup yazmaya cesaret edecek yazarlara her zamankinden daha çok ihtiyaç olduğu bir zaman bence. Kitap, Oya Baydar'ın önceki kitaplarına göre sönük kalmış. Özellikle Sıcak Külleri Kaldı ve Erguvan Kapısı, konusu, anlatımı, karakterleri ile daha başarılıydı. Belki de yazar o dönemleri bire bir yaşadığı için kurgulaması daha kolay olmuştur. Oya Baydar, severek okuduğum, okurken zevk aldığım ve kendimden, çevremden bir parça bulduğum ve iyi kitap okurların okuması gereken bir yazar.

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız