4/5 - 1 Kişi Yorum Yap
15,0 TL
25,0 TL %40
24 Saatte Kargo!
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kartaca - Bir Afrika İmparatorluğunun Yukselişi ve Çökuşu Kitap Açıklaması

Günümüzde Afrika’nın kuzeyinde bir harabe olan Kartaca eskiden dünyanın en güçlü imparatorluklarından birinin başkentiydi.
“Kartaca’nın öyküsünü anlatmak bir hayli zor zira bunu duygudaşlığa kapılmadan ve düşmanlarının bakış açısından ele almak gerekiyor. Öte yandan, yararlanılacak bol miktarda malzemenin bulunması da büyük bir avantaj; bu sayede belli oranda oldukça gerçekçi bir öykü anlatılabilir.”
Alfred J. Church son derece canlı bir anlatımla bizi kentin kuruluş efsanelerinden Kartaca’nın Akdeniz’deki hâkimiyetine, Hannibal’in İtalya seferinden Kartaca’nın Roma tarafından yok edilmesine dek uzun bir yolculuğa çıkarıyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%100
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

28.07.2021

Kartala bir Afrika imparatorluğunun yükselişi ve çöküşü

Böylesi bilinenleri az bilinmeyenleri çok fazla olan Dido ile efsanevi bir başlangıç yapan kronolojisi dahi sıkıntılı devasa bir konuda bu kadar anlaşılır  ve kolay okunabilen koşa ama konunun ana hatlarını çizebilen bir yapıt en azından kuşa bir özet olmuş eh bu kadar kot kaynakla iyi sayılabilecek bir anlatı

13.02.2021

Okumaya Değer

Kartaca Tarihi ve Kartacalı Hanibal 'ın Roma üzerine yürüyüşünü anlatan tarih konulu kitap okur severler için ilgi çekici kitaplığınızda olmalı bence

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.