19,9 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Karanlıktaki Kadınlar Kitap Açıklaması

 

Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden) 

 
 

Denge, bir sonraki dişil enerjinin yükselişine değin erk-baskısı altında ezilmeye mahkûm edilmişti. Zira cehennem dünyanın merkezinde yanmaya devam etmekteydi.”

Kadınlar bu kez tekinsiz öyküler anlatıyor…

Ama yakınarak, mağduriyeti yücelterek değil…
Kadınlığın hep bilinen ama bilmezden gelinen gücüyle…

Kız Kulesi’nde bulunan albino bebek, Maltepe’deki Bakireler Tapınağı, İstanbul’a gelen büyücü, Büyükada Rum Yetimhanesi’ndeki hayalet, Yerebatan Sarnıcı’ndaki Medusa, Üsküdar Toptaşı’nda Valide-i Atik Külliyesi’ndeki gebe kadınlar, Kadıköy’de Süreyya Operası’nda bir soprano, Caddebostan’ın gizemli geçmişindeki cadı bostanı, Ayasofya’nın dehlizlerinde Sofia’nın dönüşümü…

Hepsi dokuz ayrı kadının imbiğinden geçerek, dokuz ayrı öyküyle bu kitabın sayfalarında buluşuyor.

İstanbul’un her biri farklı bir sır barındıran köşesinde,
kadınların rehberliğinde gizemli, heyecanlı, gerilimli bir yolculuk…

 

Yazarlar: Işın Beril Tetik, Aşkın Zengin Akkuş, Gülbike Berkkam, Orkide Ünsür, Zeynep Çolakoğlu, Seran Demiral, Özlem Ertan, Funda Özlem Şeran, Nurgül Çelebi Özmen.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.04.2018

Karanlıktaki Kadınlar.

9 yerli kadın yazarın birer öyküsünden oluşuyor kitap. Tüm öyküler İstanbul’da cereyan ediyor. Tüm öykülerin ana karakteri kadın veya kadınlar. Ağırlıklı olarak da “geçmişte yaşanmış gerçek ya da kurgu bir olay veya efsaneden” günümüze bağlantı var öykülerde. Bir başka ortak yanları ise boğazda geçen bir tanesi hariç hepsinde tarihi yapılara yer verilmesi. Hatta çoğunda öykünün geçtiği veya düğümün çözüldüğü mekân olarak bunlar seçilmiş. Kız Kulesi, Yerebatan Sarnıcı, Süreyya Operası, Ayasofya bunlara örnekler.  Öyküler iyiden vasata değişmesine rağmen sırf Zeynep Çolakoğlu'nun "Medusa" adlı müthiş öyküsü için bile alınmaya değer diye düşünüyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.