4/5 - 34 Kişi Yorum Yap
18,55 TL
26,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 17 Haziran - 22 Haziran
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Karanlıktaki Adam Kitap Açıklaması


Uçsuz bucaksız Amerika kırsalının bir beyaz gecesinde daha, dünyayı kafamın içinde döndürerek yeni bir uykusuzluk nöbetiyle boğuşurken karanlıkta tek başınayım...
72 yaşındaki eski kitap eleştirmeni August Brill, geçirdiği bir araba kazasından sonra kızı ve torunuyla birlikte oturmaktadır. Uykusuz bir gecede, anımsamak istemediği düşünceler ve olayları, karısının ölümünü, torununun erkek arkadaşının Irak'ta vahşice öldürülüşünü kafasından kovmak için, kendi kendine öyküler anlatır. ABD'nin Irak'la değil de, kendi kendisiyle savaşta olduğu bir öykü kurar. Bu hayalî ABD'de, ülke kanlı bir iç savaşa sürüklenmiştir. Gece ilerledikçe, Brill'in öyküsü gittikçe yoğunlaşacak, unutmak istedikleri bir bir geri gelecektir...
Amerikan edebiyatının son döneminin en saygın birkaç yazarından biri olan Paul Auster, tüm dünyayla aynı günlerde yayınladığımız yeni romanı Karanlıktaki Adam'da, belki de bugüne kadarki en politik yapıtını sunuyor okurlara


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2008


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 129

Baskı Yılı: 2008


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

HER BAŞARILI ROMAN BİR HALÜSİNOJENDİR!
Altay Öktem

Görünmeyen, dünyadaki birçok eleştirmen tarafından yılın en iyi romanları arasında sayılmakla kalmadı, birçok eleştirmen tarafından Paul Auster’in en iyi romanı olarak kabul edildi. Günümüz dünya edebiyatını eksiksiz takip eden biri olmadığıma göre, bu konuda fikir yürütmeye hakkım yok. Bu tespitlere değinmeye niyetim de yok açıkçası. Görünmeyen, yılın değil, benim en iyi romanlarımdan biri mi, asıl ona bakıyorum! Ve lafı fazla uzatmadan cevabımı veriyorum: Evet. Kesinlikle evet.

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Mesele'nin Yorumu

Bir yazarı nasıl tanırsınız? Ya da kitaplarını okuduğunuz bir yazarı tanımak ister misiniz, yoksa onun sizin için bir bilinmeyen, meçhul bir yüz, bir merak unsuru olarak kalmasını mı yeğlersiniz? Doğrusu, ben tanımaktan yanayım. Son zamanlarda bu konuda iyice de ısrarcı oldum. Tabii tanımak derken, mutlaka yüz yüze gelip uzun sohbetlere girişmeyi, sorular sorup karşımdakini bunaltmayı kastetmiyorum. Yazarı yapıtlarıyla tanımadan önce mümkünse onun geniş bir yaşamöyküsünü bulup okumayı, verdiği röportajlar varsa onları incelemeyi istiyorum, böylece yazdıklarının kaynağına ulaşmayı, yazarlığıyla ve yazdıklarının yüzeyaltıyla ilgili ipuçlarını bulmayı umuyorum. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%75
%21,9
%3,1
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.01.2013

Düşündürücü Bir Kitap

Kitap okumaya başladığınız anda sizi içine çekiyor. Ana karaktere anında bağlanıyorsunuz. August geçmişinden ne kadar kaçmaya çalışsa da geçmişi onun peşini bırakmıyor ve siz de okumayı bırakamıyorsunuz.  

02.04.2009

Mükemmel

Tek kelimeyle mükemmel bir eser...

27.11.2008

Teşekkürler Paul Auster

Biraz önce bitirdim kitabı ve hemen bir şeyler yazmak istedim. Aslında neden yazıyoruz buraya? Beni hiç tanımayan kişiler, kim olduğumu bilmeyen kişiler benim yazdıklarımdan nasıl ve niye etkilenecekler ki? Ama işte galiba kendimiz için yazıyoruz. En azından benim için öyle. Bu kitap için yazma nedenim bir süredir başlayıp başlayıp bitiremediğim bir kaç kitaptan sonra bana çok duygulu, akıcı, iyi kurgulanmış bir edebiyat ziyafeti sunan usta yazara kendimce teşekkür etmek. Hep beğendiğim bir yazardan yine çok beğenerek bir solukta okuduğum bir kitap. Güncel, oldukça politik bir konuda duygusal, zorlamadan, zorlanmadan yazılmış bir eser.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.