55,65 TL
Standart Teslimat : 01 Şubat - 04 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Karanlık Oda Kitap Açıklaması

 


Geceleri uykumda kendimi mi dişliyordum yani? Böyle bir hastalık var mı?
Uyurgezerliğin bir türü mü bu? Yamyamlığın bir türü mü ya da?
Yoksa ben mi icat ettim? Cinsel fantezi kurbanı olduğumu sanan doktora söyleseydim keşke,"İyi de doktor bey, ben yalnız yaşıyorum," diye.
Söyleyememiştim. Tutmuştum kendimi. Nedenini de gayet iyi biliyordum
aslında: Kendi kendimi bilinçsizce ısırıyor olmam, en sapkın ilişkiye girmemden çok daha rahatsız ediciydi.
Uzak, sanki hiç varolmamışçasına hatırlanmayacak uzak bir İstanbul semtinde başlıyor Karanlık Oda… Boş bir belediye otobüsü, pırpır eden floresanlar, ıssız ve alelacayip vitrinlerle giriyor söze… Suya daldırıldıkça ağırlığı artan paçavra gibi dibe giden, kendini ve unuttuklarını hatırlamaya çalışan bir fotoğrafçı çıkıyor karşımıza.
Sezgileriyle yürüyen, rutinlerle yaşayan, ürkek ve takıntılı bir adam bu…
Hakan Bıçakcı, akılcılığın maskesini çıkarttığı, her gecenin bir gündüzün içine aktığı şizoid ve polarize bir karanlığı resmediyor. İçinde ısırıkların, sararmış resimlerin, tekinsiz erkeklerin, alışveriş merkezlerinin, sanat galerilerinin, otel odalarının, markaların ve beyhude zaman usancının yaşadığı genç bir roman daha sunuyor bize…Sayfa Sayısı: 176

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Çağımızın Tedirgin İnsanı
A. Ömer Türkeş

Yazarların yılda bir -hatta iki, üç- romanla boy gösterdikleri edebiyat dünyasında Hakan Bıçakcı işi ağırdan alıyor. Yerinde bir tercih. Kariyerini başından beri yakından izlediğim genç yazar kuşağının önemli temsilcilerinden Bıçakcı, son romanını 2007’de yayınlamıştı. Yeni romanı “Karanlık Oda” üç yıllık bir çalışmanın ürünü. Bir kez daha ekonomik bir anlatımı tercih etmiş, kısa ama etkileyici bir roman çıkarmış..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.07.2012

Tek Roman

Her yazar durmadan aynı romanı yazar derler, ama bence bu kadarı fazla.... Ömer Türkeş´in de belirttiği gibi, artık başka şeyler bekliyoruz, hadi ama, hadi ama, ama belki de boşuna bekliyoruz.

05.02.2011

karanlık bir kitap

En az adı ve kapağı kadar ürkütücü bir kitap. Hayır korku ya da gerilim türünde değil. Yine de kitabın sizi karanlık bir odanın içinde, döndürüp durduğu hissine kapılıyorsunuz. Ama işin ilginci dönüp dönüp aynı noktaya geliyorsunuz. Öyle belirgin bir konusu da yok. Ulaşmak istediğiniz bir nokta yoksa, kitabı elinize aldığınızda konusuyla bir beklentiniz yoksa severek okursunuz. Ama mantık arayan biriyseniz hiç tavsiye etmem...

27.12.2010

Senarist aranıyor!

Uzun zamandır başlayıp bitirebildiğim nadir kitaplardan... Bu keyifli okuma fırsatı için teşekkür ederim.
David Croenenberg film yapmalı. Kim senaryo yazabilir acaba? Son on yılın, biriktirdiğim modern zaman eleştirisi kelimere dökülmüş adeta akıcı bir hikaye etrafında.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.