62,10 TL %6
62,10 TL
58,5 TL
Son 30 Günün En Düşük Fiyatı
Standart Teslimat : 02 Haziran - 05 Haziran
300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Birlikte Al

Siren Yayınları
58,50 TL
+
Siren Yayınları
71,50 TL
130,00 TL
Siren Yayınları
58,50 TL
+
Jaguar Kitap
44,20 TL
102,70 TL
Siren Yayınları
58,50 TL
+
Can Yayınları
38,40 TL
96,90 TL
Siren Yayınları
58,50 TL
+
Siren Yayınları
65,00 TL
123,50 TL

Kaplanın Karısı Kitap Açıklaması

 

“Okurun içini dağlayan bir roman.” 

 NY Times

“Şahane bir ilk roman.” 

 Publisher’s Weekly

Kaplanın Karısı, savaşın paramparça ettiği Balkanlar’dan yükselen seslerle genişleyen, çarpıcı, sarsıcı ve biraz da efsunlu bir roman. Genç bir doktor olan Natalia, çok sevdiği büyükbabasının ücra bir köyde ölümü ardından onun eşyalarını almak için yola çıkar. Eşyaları bulsa da, inanışa göre ölümün ardından kırk gün geçmeden ölünün eşyalarına dokunulmaması gerekmektedir. Natalia, kendi öyküsünü büyükbabasının öyküleri eşliğinde örerek bu kaybın ardında yatan gizemi aydınlatacak; sadece kendi geçmişine değil, Balkanlar’da savaşın onulmaz acıları içinde yaşamış halkların trajedilerine de ışık tutacaktır.

Eski Yugoslavya’da dünyaya gelen, savaş sırasında bir süre Mısır ve Kıbrıs’ta yaşadıktan sonra ABD’ye göç eden Tea Obreht, çağdaş edebiyatın en yeni sansasyonu sayılıyor. Genç bir doktorun, savaşın paramparça ettiği bir coğrafyada, söylencelerin ve ölümün gölgesinde, kimlik, aidiyet ve geçmişi sorgulayarak yaptığı yolculuğu konu alan Kaplanın Karısı, edebiyatta yeni ve iddialı bir soluğu müjdeliyor.

 

“Her sözcüğü yakıcı derecede canlı.” 

Booklist

“Obreht’in sihir ve mucizelerle ördüğü roman öylesine büyüleyici ki hiç bitmesin isteyeceksiniz.” 

Entertainment Weekly

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kaplan, karısı ve Balkanlar'ın korkutucu simetrisi
Kaya Genç

Hakkını verelim, anlattığı her ayrıntıyı “gören”, tahayyülündeki imgeleri muğlaklıktan uzak, kesin bir biçimde düzyazısına yerleştiren bir roman yazmış. Her şey net olarak görülmüş eşyalar, manzaralar, insanlar ve hayvanların rengarenk parıldayan dünyasında geçiyor. 
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Büyülü Gerçekçilik’in bize yutturdukları
Mert Tanaydın

Okuduğumuz kitapların bazılarında dünyanın boz halleri anlatılıyor, pembe halleri yerine. Ancak öyle bir anlatılıyor ki o boz ya da kara haller, o çoraklıklar, o şiddet tıpkı bir masal dinleyen çocuk gibi büyüleniyoruz okuduklarımızdan. Elem verici olayların içinden geçerken, birlikte maceralar yaşadığımız karakterlerimiz kaderlerine gözümüzün önünde ilerlerken, bir burukluk hissetsek bile çoğu zaman metanetle (ve bir seyircinin kaçınılmaz ihanet hissiyle keyif alarak) bu anlatıları kat ediyoruz. Edebiyat acıyı bize tatlı bir kandırmacayla tanıtıyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.