23,4 TL
Standart Teslimat : 14 Temmuz - 17 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kapitalizm ve Ölüm Dürtüsü Kitap Açıklaması

 

"Ne var ki, kapitalizmi bu denli yıkıcı kılan akıldışı büyüme zorlamasını neyin açığa çıkardığı sorusu yanıtsız kalmaktadır. Kapitalizmi kör bir sermaye birikimine zorlayan şey nedir? Burada ölüm gündeme gelir. Kapitalizm ölümün olumsuzlanmasına dayanıyor. Sermaye mutlak bir kayıp olan ölüme karşı biriktirilmektedir. Üretim ve büyüme zorlamasını meydana getiren şey ölümdür."

"Sermaye birikiminin mantığı tam da tahakkümün arkaik ekonomisine uygun düşmektedir. Sermaye modern bir Mana gibi davranmaktadır. Mana öldürme eyleminin sonucunda elde edilen gizemli bir güç/iktidar tözüdür… Ölümden kaçmak için biriktirilmektedir sermaye."

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

14.03.2021

Okunması gerek!

Alışagelmişin dışında bir bakış ile olayları yorumluyor. Zihinsel arayışında değişiklik yapmak isteyenlere tavsiye edilir.

10.03.2021

Farklı bir yee

Kitap ölüme farklı bir yönden bakarak bu alandaki önemli bir eksikliği kapatıyor.

12.02.2021

Çok iyi kitap

"Hayatta kalmak uğruna kendimizi canlı canlı gömüyoruz.  Hayatta kalmak umuduyla ölü bir değer olan sermayeyi biriktiriyoruz. Canlı[lar] dünya[sı] ölü sermaye tarafından imha edilmektedir". Tuttuğum notlar kitabın kalınlığını geçti. Neredeyse her sözün altını çizdim ...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.