5/5 - 2 Kişi Yorum Yap
27,3 TL
42,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 Haziran - 24 Haziran
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Kanunların Ruhu Üzerine Kitap Açıklaması

Montesquieu (1689-1755): Aydınlanma döneminin en önemli düşünürlerindendir. La Brède’de doğdu, hukuk eğitimi aldı. Bordeaux parlamentosu üyesiydi, hâkimlik yaptı. Bordeaux Akademisi’ne seçildi ve makaleler yayımladı. İran Mektupları ile ün kazandı, hayatını teorik ve edebi eserlerine adadı. 1748’de yirmi yıllık bir çalışmanın eseri olan Kanunların Ruhu Üzerine’yi yayımlattı. Eleştiriler üzerine, 1750’de kitabın savunmasını yazdı, ancak Katolik Kilisesi 1751’de kitabı yasakladı. Bu muazzam eser dünyadaki bütün halkların kanunları, gelenekleri, usullerini ele alır; her bir topluma en uygun yönetim şeklini ve kanunları saptar, bunun maddi ve manevi gerekçelerini açıklar.


(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

14.02.2021

güçler ayrılığı

kitap hukuk algımızın özellikler kuvvetler ayrılığının yaşadığımız coğrafya ile bağlantısınız çok iyi anlatan bir eser

26.11.2020

Gucler ayriligi

Hukukun temel prensiplerinden olan kuvvetler ayriligini dile getiren dusunce adaminin savlarini anlattigi bir klasik.

18.05.2019

Güçler Ayrılığı

Yasama yürütme yargı erklerinin ayrılığını kuramsal olarak ilk ortaya atan düşünür Montesquieu.Kitap çok karakteristik bir İş Kültür yayını. Düşünce dünyası açısından son derece önemli fakat genel okuyucu kitlesinin pek itibar etmeyeceği tarzda bir eser.Eserin tek handikabı çok anormal miktarda dipnot içeriyor.Aydinlanma dönemi Fransız filozofları ile ilgili çalışma yapmak isteyen herkes için önemli bir kaynak.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.