4/5 - 34 Kişi Yorum Yap, Kazan!
10,74 TL
15,0 TL %28
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 21 Ağustos - 23 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Benden, bana kayıtsız kalınması ile benden nefret edilmesi arasında bir seçim yapmam istense, tereddütsüz, nefreti seçerim - kayıtsız kalınacak bir yanım yoktur. Ve ben söylemek isterim ki, her şey ve herkese kayıtsızım. Değilmişim gibi davrandığım durumlar, yaşıyormuşum gibi yapma zorunluluğumdandır.
Bana sorulsa bir gün "Kamburunun düzelmesini mi istersin, yoksa tüm insanların kambur olmasını mı?" diye, herkesi kambur görmek olurdu dileğim. Yerden yüksekliğimin bu gülünç santimleri yüzünden, yaşama da ölüme de sizlerden daha yakınım. Daha sonraları yerimi yadırgamamak için, yükselme isteğini bir türlü anlayamam.
Zaten bir portakalın doğusu batısı olduğuna inananlardan değilim - dolayısıyla dünyanın da...
Bana renk bile sormayın - bir beyazdan ya da sarıdan ne anladığınızı bilmeden size yanıt veremem.

"'Genç bir yazarın ilk eseri' denecek, 'juvenilia' kategorisine sokulacak hiçbir yanı yoktu Kambur'un. Olgun bir yazarın elinden çıkmış, acemiliği, sakarlığı olmayan, olgun bir metindi."
Murat BelgeSayfa Sayısı: 92

Baskı Yılı: 1992


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Akıl ideale varamayınca, hicve varıyor
Aysu Önen

Kambur, Şule Gürbüz’ün 1992’de yazdığı ilk romanı. Baskısı tükenmişti ve sadece koyu Şule Gürbüz hayranlarının bildiği, kimselerle paylaşamadıkları gizli, büyülü bir metindi. Şimdi yeniden yayımlandı ve daha çok okurla buluşacak. Büyü, paylaştıkça güçlenecek. Aslında bir kinaye olsa da, “Bu kitap bilmemkaçıncı sayfadaki o sarsakça cümleyi söyleyebilmek için yazılmıştır.” diyerek bir kurt düşürüyor okurun içine Gürbüz. Ara ki bulasın o cümleyi. Sizce hangisi? Defalarca okunmayı talep ediyor bu kitap. Nazik bir talep bu. Kitap kalın değil, uzun değil, ağır değil. Derin sadece. Yaşamınızın neresinde olduğunuza, hangi ruh halinde olduğunuza göre her okumada farklı yorumlayacaksınız. Kaç kere okursanız içinde o kadar farklı bilmece keşfedip yeni yanıtlar vereceksiniz. Nar gibi bir kitap. Çarşıdan aldım bir tane, eve geldim bin tane. 
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%55,9
%29,4
%0
%5,9
%8,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

04.07.2019

okunmalı

rutinin dışında anlatımıyla bence okunması gereken etkileyici bir kitap...

29.04.2019

Kitap gibi değildi

Gece yarısı başlayıp yarım saatte bitirdiğim ilginç kitap. Beğendiğimi söyleyemeyeceğim. İnsan kitap okuduğunu anlayamıyor ve bir türlü kendini kaptıramıyor. Bir kadının aklından geçirdiklerini iç gösteren bir gözlükle izlemiş gibi hissettim. Fakat okuduklarım o kadar parça parçaydı ki, derinlemesine hiç bir şeyle bağdaştıramadım ve sanki yazar kitabın ortasında yazmaktan sıkılmış, sayfa sınırına ulaşmak için alet ecele, kısa kısa, uyduruktan bir şey karalamış gibi hissettirdi. Malesef  kitabın ortasından sonuna kadar da bunu sürdürdü. Her açtığım sayfaya karalanmış üç satır cümle beni şaşırttı doğrusu. Kitap mı okudum, 3 sayfalık günlük mü bilmiyorum...

20.11.2015

başarılı

Farklı ve kesinlikle okunması gereken bir kitap...

;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız