3,5/5 - 41 Kişi Yorum Yap
11,36 TL
16,0 TL %29
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 06 Ağustos (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 08 Ağustos
Standart Teslimat : 10 - 14 Ağustos
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Kambur

Türk edebiyatına 1990’lı yıllardan itibaren güçlü bir giriş yapan yazar ve şair Şule Gürbüz, kaleme aldığı ilk eser olan Kambur ile ülkemizde postmodern roman akımının güçlü kalemleri arasında gösteriliyor. Yazarın 1992 yılında 18 yaşındayken yayımladığı eser, özgün anlatımı ve güçlü diliyle ilk baskısının üzerinden geçen yaklaşık 30 yıla rağmen adından söz ettirmeye devam ediyor.

Kambur, Sizi Düşünmeye ve Keşfetmeye Çağırıyor

Kitap, adını başkahramanı ve anlatıcısının sırtındaki kamburdan alıyor. Hem gerçek anlamıyla kullanılan hem de yaşamın yükünü ifade eden bu ad, okurlarına bilinçsizce yaptıkları davranışları sorgulamak için geniş bir kapı aralıyor. Eserinde beklentilerin bireyin omuzlarına nasıl büyük bir yük bindirdiğini ifade eden yazar; tüm bunları okurlarına ustaca işlenmiş bir dil ve katmanlı bir anlatımla aktarıyor.

Eser, kambur bir adamın ağzından bir yıllık bir zaman dilimini ele alıyor. Kitaptaki olaylar, hakkında kambur olmasından başka herhangi bir şey bilinmeyen başkahramanın bir cenazeye katılmasıyla başlıyor. Çevresinde olup bitenleri başkahramanın dilinden müthiş bir gözlem yeteneği ile aktaran yazar, insanın kendisiyle ve yaşamla olan çarpık ilişkisini tüm gerçekliğiyle yansıtıyor. Bilinç akışına benzer bir teknikle kaleme alınan kitap, olay örgüsü ve kurgudan ziyade düşünce ve anlatım şeklini ön plana çıkarıyor. Yazarın henüz çok genç bir yaşta kaleme aldığı bu esere, olgun üslubu ve düşünsel derinliğinden dolayı siz de hayran kalacaksınız.

Şule Gürbüz Kimdir?

Hayatını yazar, şair ve mekanik saat ustası olarak sürdüren Şule Gürbüz, 1974 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde İspanyol Dili ve Edebiyatı ile Sanat Tarihi bölümlerinde lisans eğitimi alan Gürbüz, İngiltere’deki Cambridge Üniversite’sinde ise Felsefe eğitimi aldı. 1997’den itibaren Dolmabahçe Sarayı’nda antika saat tamirine başlayan yazar, günümüzde Milli Saraylar Müdürlüğü bünyesinde mekanik saat ustası olarak çalışmaya devam ediyor. Yazarın, Türkiye Yazarlar Birliği tarafından verilen “Kamu Yayıncılığı Ödülü” (2011 - Saat Kitabı) ve “Oğuz Atay Öykü Ödülü” (2012 - Zamanın Farkında) bulunuyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Türkiye’nin yıldızı parlayan yazarları arasında yer alan Şule Gürbüz ile siz hala tanışmadınız mı? Öyleyse siz de Kambur kitabını sipariş verin, sepete özel avantajlı fiyatlar ve çok daha fazlasından yararlanmaya hemen başlayın! 

 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Akıl ideale varamayınca, hicve varıyor
Aysu Önen

Kambur, Şule Gürbüz’ün 1992’de yazdığı ilk romanı. Baskısı tükenmişti ve sadece koyu Şule Gürbüz hayranlarının bildiği, kimselerle paylaşamadıkları gizli, büyülü bir metindi. Şimdi yeniden yayımlandı ve daha çok okurla buluşacak. Büyü, paylaştıkça güçlenecek. Aslında bir kinaye olsa da, “Bu kitap bilmemkaçıncı sayfadaki o sarsakça cümleyi söyleyebilmek için yazılmıştır.” diyerek bir kurt düşürüyor okurun içine Gürbüz. Ara ki bulasın o cümleyi. Sizce hangisi? Defalarca okunmayı talep ediyor bu kitap. Nazik bir talep bu. Kitap kalın değil, uzun değil, ağır değil. Derin sadece. Yaşamınızın neresinde olduğunuza, hangi ruh halinde olduğunuza göre her okumada farklı yorumlayacaksınız. Kaç kere okursanız içinde o kadar farklı bilmece keşfedip yeni yanıtlar vereceksiniz. Nar gibi bir kitap. Çarşıdan aldım bir tane, eve geldim bin tane. 
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%51,2
%29,3
%2,4
%9,8
%7,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

02.08.2020

Kambur

Çok değişik ve güzel bir kitap.Yazarın çok zengin bir gözlem gücü var.Mutlaka okunması gereken kitaplardan...

06.11.2019

okunmalı

yazarını hiç bilmeden okusam; yaşamış, sorgulamış, isyanı da nefreti de dibine kadar tatmış, hayatın ne olduğunun ve ne olmadığının farkında bir zihnin olgunluk eseri derdim hiç tereddütsüz.Yazarın bu kitabı 18 yaşındayken yazdığına ve bir “ilk eser” olduğuna inanmak güç.Fakat Şule Gürbüz bu... Ve bu kitabın incecik cüssesine tezat balyoz gibi, akıllara zarar bir gücü var sevgili dostlar.Okuyanlar hak verecektir muhakkak... Okumayanlarda da biraz daha merak uyandıralım değil mi

14.08.2019

Beğenmedim, sevemedim...

Kitabı sevemedim... Konusu mu, üslup mu, yazım tarzımı sebep bilemiyorum ama belki de hepsi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.