3/5 - 3 Kişi Yorum Yap
31,2 TL
39,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 28 Ocak - 02 Şubat
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Kalpten Bağlı-Bağlanma Temelli Ebeveynlik Eşliğinde Şefkatle Çocuk Yetiştirme Rehberi Kitap Açıklaması

Çevrede çocuk yetiştirmekle ilgili o kadar çok öğüt var ki ebeveynler kafa karışıklığı yaşıyorlar. Çocukları en iyi şekilde yetiştirmek ve onlarla sağlıklı bir ilişki yürütmek istiyoruz. Ama nasıl? Attachment Parenting International kurucuları Nicholson ve Parker bu kitapla, çocuk yetiştirmeye doğal bir bakış açısı getiriyor: Anne babaları, içgüdülerini kucaklamaya ve çocuk gelişimini besleyen bir rol üstlenmeye çağırıyor, bunun yöntemini de güvenli bağlanmayı destekleyen Sekiz Ebeveynlik İlkesi çerçevesinde yapılandırıyor.

Bilimsel verilerle desteklenen Kalpten Bağlı, ebeveyn- çocuk bağını nasıl daha güçlü kılabileceğimize ve yıpranmış bağları nasıl onarabileceğimize dair bir rehberdir. Bunun ötesinde, kadın doğum uzmanı seçmekten emzirmeye, güvenli uykudan duygu düzenleme ve pozitif disipline, hatta çocuğun üçüncü ebeveyni kabul edilen anne-baba ilişkisinde eşler arası şiddetsiz iletişim kurmaya dek ebeveynliği her yönüyle irdelemektedir. Kalpten Bağlı, bağlanma temelli ve kalıcı bir değişim hedefiyle hareket eden her ebeveynin yolunu aydınlatacaktır.

(Bu baskı; Türkçe kaynak önerilerinin yer aldığı bir ek bölüm, Türkiye’deki koşul ve uygulamalara dair ek notlar ve anlatımı

genişleten uzman dipnotları da içermektedir.)

Kalpten bağlı ile ilgili yorumlar:

“Doğada sadece anneler, babalar ve yavrular var. İşte bu temel gerçekliğin ışığında size rehber olacak harika bir kitap!”

- Dr. Özgün Başaran Kaya, Pediatr - 

“Bilimsel kaynaklar ışığında hazırlanmış bu rehber kitap, bebeğinizle kalpten bağlı bir ilişkiyi nasıl kurabileceğiniz hakkında çok değerli bilgiler içeriyor.”

- Dr. Bahar Eriş, Anne Beynim Aç ve Her Çocuk Üstün Yeteneklidir yazarı -

“‘Doğal Anne Baba’ olmayı anlatan bu kitabın ‘Modern Anne Baba’ rehberi olacağı da kesin.”

- Fzt. Ebru Sidar, Duyu Bütünleme Uzmanı, Duyu’lmak İstiyorum yazarı

“Şefkat ve iyileşme tohumları dünyaya burada özetlenen bakış açısından yayılacak.”

- Nihan Kaya, İyi Aile Yoktur ve Bütün Çocuklar İyidir yazarı -

“Sağlık profesyonelleri olarak bizler[in] dahi [çocuk mucizesi karşısında] destek almamız kaçınılmaz. Kalpten Bağlı, doğal ebeveynlik ve bağlanma konularında çok önemli bir başucu kitabı.”

- Prof. Dr. Tolga Ergin, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı -

“Kitabın sadece ebeveynlere ve çocuklara değil, torunlara da yansıyan çok güzel etkileri olacağı aşikâr.”

- Doç. Dr. Didem Behice Öztop, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi -

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%66,7
%0
%0
%33,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.12.2020

Çok güzel bir kaynak

Bu kitabı anne babalara kesinlikle tavsiye ediyorum. Bebeğinizle, çocuğunuzla iletişim kurarak, onu anlayarak pozitif disiplin temellerinde ilişki kurmayı anlatıyor.

25.11.2020

Harika

Bir ebeveynin baş ucu kitabı olmalı

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.