3,5/5 - 31 Kişi Yorum Yap
24,5 TL
35,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 29 Ocak - 03 Şubat
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Kalp Kitap Açıklaması

Yazı yoktu ama o vardı.

Tekerlek icat edilmemişti ama o yerli yerindeydi.

Dünya yaratılmamıştı ama o kasılıp gevşiyordu.

İnsan henüz cennetteyken onunlaydı ve içindeki her şey de sevgi, aşk, vefa, iyilik, şükür, hamd, dostluk gibi erdemler üzerineydi… 

Âdem ata onun sesini dinleyip arzusunu giderme gayretine düşmeseydi belki de yolu yeryüzünde tövbelere, pişmanlıklara ve umutlara hiç evrilmeyecek; çevresi daralmalar ve genişlemeler,  arınmalar ve kirlenmeler, yangınlar ve donmalarla hiç kuşatılmayacaktı.

Şimdi?

Aşk ve nefret, iyilik ve kötülük, saadet ve keder, iman ve inkâr... İnsana insan olduğunu  artık bunlarla hissettiriyor. Bazen aydınlık, bazen karanlık; gören göz veya işiten kulak bazen… Göğüs kafesinde ahenkle her büzülüp genişlemesi bizi içten içe süratle değiştiriyor ve hâlden hâle döndürüyor. 

Bud-dub... bud-dub… bud-dub… 

Sesindeki  ters-yüz oluş bile adıyla örtüşük: “Bir şeyi bir yönden öteki yöne çevirmek; renkten renge giriş, kararsızlık, durmadan dönüşüm ve değişim = KALP.”

Kalbe dair ne varsa…
İskender Pala’nın her zamanki yetkin kaleminden…

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%22,6
%48,4
%9,7
%6,5
%12,9
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.09.2020

Kalp

Çok merak ettiğim bir kitap. Okuyunca sevecegimi düşündüğüm usta yazarın eseri olma kâfi. Kalp ilacı olmasını temenni ediyorum

07.09.2020

Kalp

Kalbin fiziksel işlevi dışında ruha olan etkisinin hiç bilinmeyen yanları, içinizi saracak , birçok şeyin farkına vardıracak muhteşem bir kitap.

06.08.2019

Harika

Kalbe dair ne varsa bu kitapta... Saygı değer hocam İskender Pala, doktorunun kendisine “Kalbine Baktır.” demesi üzerine kalbine hala baktırmamış ama kalbe bakmış. Öylesine derin bir inceleme ve araştırmanın eseri ki, bu kitabı okuduktan sonra kalbe siz de başka gözlerle bakacaksınız.Kalp Külliyatı, Kalp Muhteviyatı ve Kalp Spektrumu olarak üç bölümden oluşan kitabın içinde farklı başlıklar altında birçok yazıdan oluşuyor. Benim için, kitabın bölümler halinde olması, okurken kolaylık sağladı ve akıcılığını arttırdı. Mevlana’nın Mesnevi’sinden halk ozanlarına, İncil’in belli bölümlerinden Robert Frager’a kadar (bir an dünya üzerinde kalple ilgili tüm basılı kaynakları taradığını düşündüm)  her şey bu kitapta İskender Pala’nın muhteşem edebi gücü ile harmanlanmış.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.