4/5 - 4 Kişi Yorum Yap
19,0 TL
25,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 02 Kasım
Standart Teslimat : 03 - 09 Kasım
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Kafkaesk Öyküler: Kafka'nın İzinde Bulunmaz Bir Hazine

Çağın En Büyük Yazarları Kafkaesk Öykülerde Bir Araya Geldi: Borges, Kafka, Lethem, Roth, Ballard ve Niceleri Bu Eşsiz Derlemede Buluştu.

Şimdi artık Kafka'nın simsiyah böceğinin etrafında renkli böcekler birikiyor. Renk renk dönüşümler, renk renk öyküler beliriyor.

"Kafkaesk Öyküler" çağın en büyük yazarlarının birbirinden değerli öykülerinden oluşan eşsiz bir derleme. Her öyküde Kafka'nın modern edebiyatta yarattığı kırılmayı yeniden canlandıran yazarlar eşsiz ve bir okuma serüveni sunuyor. Klasikleşmeye aday, arşivlik bir çalışma.

Tadımlık; Öğle yemeğimiz tam bir vakit kaybına dönmüştü. Bu ikisini dinlemekten yorulmuştum ve işe dönmek için yoğun bir dürtü hissediyordum. İğnemle birer defa hızla soktum onları, ikisinin de dikkati dağıldı: Şaşırtmaca avantajına sahiptim. Ağzıma biraz daha bal attım ve onları çabucak bal mumuyla kapladım. Kısa süre sonra, sekizgen şeklinde birer kozanın içine yerleşmiş, kış uykusuna dalmışlardı.

Arka Kapaktan;

"Kafka'nın bir hikâyesini hayal meyal hatırlamak bir şey, kitabın önünde olması başka bir şey." Amerikan ve İngiliz Edebiyatının en büyük isimleri Kafka için yazdılar. Birbirinden değerli ve eşsiz öyküler Kafkaesk Öyküler antolojisinde bir araya geldi.

Yazarlar; BALLARD, BISSON, BLUMLEIN, BORGES, BOYLE, CRUMB, EMSHWILLER, FILIPPO, FORD, GOSS, GUNN, KAFKA, KNIGHT, LETHEM, MAIROWITZ, ROTH, RUCKER, SCHOLZ, YELLINSayfa Sayısı: 300

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Monokl

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Kafka'dan kurtulabileceğinizi sanmayın!

Yankı Enki

Kafka'nın kendi yazdıklarından kurtulmaya çalıştığı, öldükten sonra metinlerinin imha edilmesini istediği rivayet edilir. Bu derlemedeki öyküler ise, edebiyat dünyasının Kafka’dan neden kurtulamayacağını gösteriyor.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%75
%0
%25
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.