42,0 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Kadınlar Arasında Kitap Açıklaması

 


"Bu seçkinin teması kısaca ve kabaca, 'kadınlar arasında aşk' diye tanımlanabilir. Öte yandan her aşk hikâyesinin aslında kendinden başka şeylerin de hikâyesi olduğunun unutulmaması gerekir. Kadınlar arasında yaşanan adı konmuş konmamış, bir ad konulmasına gerek duyulan ya da duyulmayan gönül bağlarının, duygusal, tensel çekimlerin; kendini gerçekleştiremeyen arzuların ya da sonuçları göze alınıp yaşanan tutkuların; bir ilişkiye dönüşememiş ya da zamanla derin bir dostluk ve himayeden koyu bir çekişme ve rekabete kadar farklı biçimler altında varlığını sürdüren köklü yakınlıkların hikâyesi de olabilir...

"… Sessizliğin ve dilsizliğin her çeşidine itilen, hapsedilen kimlikler üzerindeki toplumsal tehditler, ancak birbirimizin hikâyelerini tanıdıkça, dokundukça, anladıkça ortadan kalkmaya başlar. Edebiyat, 'öteki' dediğinin hikâyesinde biraz da kendini bulmak demek değil midir?"
- Murathan Mungan-
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.03.2014

Hararetle tavsiye

Karanlıkta, mutlak karanlıkta öpüşenlerin kısmi aydınlıktaki hikayeleri. Mungan seçkilerinin ciddiyetine yakışır şekilde okuru tatmin ediyor. Her hikaye bir inci tanesi. Ancak bir tane var ki o dizinin en ortasındaki siyah inci. Onu çok sevdim. Mine Söğüt´ün hikayesi. Zihnimde yerine oturmayan şey ise ÿ"projeninÿ" çatısı. LGBT edebiyatını kadın - erkek diye bölmek ne kadar doğru emin değilim. Çünkü bu son derece eril refleks ile kabullenilen bir yarılma. Ama belki de doğrudur. Çünkü kitapta hiç sevmediğim bir hikayenin yazarına bakınca, belki doğrudur demekten de kendimi alamıyorum. Murathan Mungan´ın bir yerlerde dediği gibi. Herkes kendi masalının kahramanı olmalı. Belki de kendisinin kahramanı olmadığı bir masalı yazmaya komşu masallardaki hayat tecrübesi ile cür´et etmemeli yazar.

18.02.2014

Tür?

Kitabın kapağında "hikayeler" yazıyor, ama siz kitabın türüne "roman" demişsiniz.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.