0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
76,5 TL
85,0 TL %10
Standart Teslimat : 23 Ekim - 27 Ekim
Bu üründe kargo bedava!

Kadın Turizmciler - Türk Turizmine Kanat Gerenler Cilt 5 Kitap Açıklaması

Elinizdeki kitap, toplamı altı ciltten oluşan Türkiye’de turizm sektörüne yönelik en kapsamlı biyografi ve aynı zamanda mikro tarih çalışmasının beşinci cildini içeriyor. Serinin ilk cildi turizm alanındaki "Öncü Turizm Eğitimci ve Araştırmacıları”na yer veriyordu. Bu ilk ciltte turizm alanında çalışan kırk akademisyen, eğitimci ve araştırmacı yer aldı. "Türk Turizmine Kanat Gerenler” biyografi serisinin toplam altı ciltten ikincisinde; "Konaklama İşletmecileri”, üçüncü cildinde; "Seyahat İşletmecileri”, dördüncü cildinde; "Gastronomi ve Eğlence İşletmecileri”, beşinci cildinde; "Kadın Turizmciler” ve son cildinde ise "Kamu ve Meslek Kuruluşları Yöneticileri, Turist Rehberleri, Ulaştırma İşletmecileri ve Diğerleri” yer alıyor. Elinizdeki ciltte elli iki kişinin biyografisi yer alırken, altı ciltte toplam 261 kişinin biyografisi yayımlandı.

 
"Türk Turizmine Kanat Gerenler: Kadın Turizmciler” cildi, öyle sanıyoruz ki, dünyada bu konuyla ilgili hazırlanmış ilk çalışmadır. Turizm gibi bir hizmet sektöründe ve Türkiye gibi kültürel ve dini değerlerin erkeklere ve kadınlara farklı roller biçtiği bir ülkede, kadınların bu sektördeki konumlarını ve başarılarını tarihe not ettirecek bir çalışmadır. Sözün kısası bu cilt, yaklaşık 100 yıl önce Atatürk’ün Türk kadınına verdiği hak ve özgürlüklerin günümüze yansıyan sonuçlarının bir kısmını özetlemektedir. Dileğimiz, bu tür çalışmaların gelecek yıllarda daha da artmasıdır…
 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.