4/5 - 7 Kişi Yorum Yap
10,95 TL
15,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 26 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 29 Eylül
Standart Teslimat : 30 Eylül - 06 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Barışçıl Budizm kök salmadan “çok, çok uzun zaman önce” Japonya’da dini inanışlar, insanı tanrısallığın bir parçası yapıyor ve kişi kendi kutsallığını uçlarda dolaşarak, sınırlarını zorlayarak masal gibi yaşamayı başarabiliyordu. Japonya’da bugün bile, nezaketle ve sevimli çekingenlikle süslenen şey, tanrı ataların soyundan gelmiş olmanın gizli ya da açık gururu.

 

Şans, hile, cüce cinler ve tılsımlı mücevherler, canavarlar ve kahramanlar, denizin dibindeki krallıklar, Güneş’e ve Ay’a uzanan sütunlar… Japon Masalları, geçmiş ortak yaşayıştan bugüne kalan efsaneler değil de, hâlâ masalsı ve kısmen de ayrıksı bir hayatı yaşamaya eğilimli Japonların geçmişine birer referans metin niteliğinde.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%57,1
%14,3
%14,3
%0
%14,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.01.2020

Sürükleyici

Okumaya başladığınız ilk sayfalarda masalları ne kadar özlediğinizi fark edeceksiniz. Gerçekten sürükleyici ve sade bir anlatımı var.

26.03.2019

mitoloji ve masal karışımı

eğer masallara ve mitolojiye ilginiz varsa kesinlikle kaçırmayın okuması çok zevkli bir kitap

25.03.2019

Masallari Ozleyenlere

''Sonra savaşçı birden şunu hatırladı: İnsan tükürüğü, kırkayaklar için öldürücü özellikteydi. Fakat bu sıradan bir kırkayak değildi. Öyle korkunçtu ki bu yaratığı hayal etmeyeçalışmak bile insanı korkudan perişan edebilirdi. Hidesato,son şansını denemeye karar verdi. Üçüncü okunu aldı, okunucunu ağzına değdirdi, sonra yayın çentiğine takıp dikkatlice nişan adı ve bir kez daha fırlattı. ''

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.