4/5 - 8 Kişi Yorum Yap, Kazan!
13,98 TL
21,5 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 17 Ekim
Standart Teslimat : 18 - 20 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Nihan Kaya, çok ses getiren kitabı İyi Aile Yoktur’dan sonra, hiç farkında olmadan topluma uygun hâle getiriliş biçimlerimizi ve bu mekanizmanın hem toplumun hem de bireyin gerçekten var olabilmesini nasıl engellediğini anlatıyor. İyi Aile Yoktur’un devam kitabı olan İyi Toplum Yoktur, sünnet, nikâh, düğün, kına gibi törenlerin bize anlatılandan çok başka amaçlara dayandığını, her törenin aslında bir kurban etme töreni olduğunu savunurken, yine ezber bozuyor, doğru bildiğimiz inanışlarımızı altüst ediyor. 
İnsanın en önemli aynası cinselliğidir. Aynı şekilde toplumlar da cinsiyet ve cinsellik üzerinden şekillenirler nitekim, bu ikisi aslında aynı şeydir. Toplumun, bireyleri kendi uzantısına dönüştürebilmesi için, kadınlık ve erkeklik algısı yaratılır, bu algı törenlerle pekiştirilir. Varlığından bir şekilde haberdar olduğumuz ve kanıksadığımız her tören, bizi topluma kurban eder ve toplumu da ölü, işlevsiz kılar. 
Törenlere verdiğimiz anlam, kendimize verdiğimiz anlamı ve hayatımızın kontrolünün kimin elinde olduğunu belirlemektedir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%50
%37,5
%0
%0
%12,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

11.10.2019

*

Kesinlikle herkesin ama herkesin okuması gereken bir kitap, bilinçlenmeli ve değişmeliyiz. Bundan sonra birisine kitap hediye edeceksem; ilk aklıma gelen kitap bu olacak. Dili akıcı, bilgilendirmeler yeterli düzeyde. Çok akademik olup sizi boğan kitaplardan değil, tam tersine yazar özellikle herkesin anlayabileceği bir dilde yazmış. Okuyun ve üzerine düşünün; lütfen. Uzun süredir kendimi bazı düşüncelerde yalnız hissediyordum, kitabı okuduktan sonra benim gibi düşünen birinin olduğunu, üstelik bu düşüncelerini kitap haline getirip insanlara sunduğunu görmek; değişeceğimiz umudumu korumam için bir motivasyon oldu. Ben de "Değişeceğimiz umudunu koruyorum." Nihan Kaya; kalemine, yüreğine, zihnine sağlık.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız