4/5 - 18 Kişi Yorum Yap
13,85 TL
25,0 TL %45
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 06 - 12 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Nihan Kaya, çok ses getiren kitabı İyi Aile Yoktur’dan sonra, hiç farkında olmadan topluma uygun hâle getiriliş biçimlerimizi ve bu mekanizmanın hem toplumun hem de bireyin gerçekten var olabilmesini nasıl engellediğini anlatıyor. İyi Aile Yoktur’un devam kitabı olan İyi Toplum Yoktur, sünnet, nikâh, düğün, kına gibi törenlerin bize anlatılandan çok başka amaçlara dayandığını, her törenin aslında bir kurban etme töreni olduğunu savunurken, yine ezber bozuyor, doğru bildiğimiz inanışlarımızı altüst ediyor. 
İnsanın en önemli aynası cinselliğidir. Aynı şekilde toplumlar da cinsiyet ve cinsellik üzerinden şekillenirler nitekim, bu ikisi aslında aynı şeydir. Toplumun, bireyleri kendi uzantısına dönüştürebilmesi için, kadınlık ve erkeklik algısı yaratılır, bu algı törenlerle pekiştirilir. Varlığından bir şekilde haberdar olduğumuz ve kanıksadığımız her tören, bizi topluma kurban eder ve toplumu da ölü, işlevsiz kılar. 
Törenlere verdiğimiz anlam, kendimize verdiğimiz anlamı ve hayatımızın kontrolünün kimin elinde olduğunu belirlemektedir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%44,4
%38,9
%5,6
%0
%11,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

10.08.2020

Okuyun Okutun ;)

Mutlaka okunması gereken bir kitap, hatta son zamanlarda okuduğum ve beni gerçekten etkileyen en iyi kitaplardan biri olduğunu söyleyebilirim. Düşünmeden sorgulamadan kabullenilmiş olan pek çok şey üzerine düşünülmesi gerektiğini çarpıcı şekilde ve sade anlatım diliyle net olarak ortaya koyan muhteşem bir seri kitabı. Düşüncene yüreğine sağlık Nihan Kaya.

26.02.2020

Düşünerek okunmalı

Nihan Kaya’nın üçlemesinden belki de birçoğumuzun en kolay kabullenebileceği bu kitap. Mutlaka okunmalı ve ritüel haline gelmiş, sorgulamadan uygulanan alışkanlıklar üzerinde, savunmaya geçmeden düşünülmeli. Böyle gelmiş böyle gitmemeli. Okunması gereken bir seri bence.

11.02.2020

!

Her satırı ezber bozan harika bir kitaptı. Üstelik her kesime ve yaşa hitap edebilen diliyle kolay anlaşılır ve son derece öğretici bir kitap. Hararetle tavsiye edilir...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.