4/5 - 34 Kişi Yorum Yap, Kazan!
15,0 TL
25,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 19 - 21 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

İyi aile yoktur. Ya da paradoks şu ki iyi aile, "İyi aile yoktur" düsturuyla hareket edebilen ailedir.

İnsanlar çocuk sahibi olduğunda farkında olmadan kendi çocukluğuna dair hisleri yaşar. Çocuğumuzla ilişkimiz, anne-babamızla ilişkimizin devamıdır.

Çocuğumuzla doğru bağ kurma, kendi çocukluğumuzu ve içimizdeki çocuğu tamir etmekle olur. Her insanın içinde anne, baba, çocuk vardır ve güçlü psikoloji aslında, içimizdeki çocuğun güçlü olduğu, saygı gördüğü psikolojidir.

İyi Aile Yoktur sadece  anne-babalar değil, çocukluk geçirmiş ve kendisini daha iyi anlamak isteyen her yaşta insan için yazıldı.

Bu kitabın sunduğu farklı bakış açısıyla, neden acı çektiğimiz, sevilmeyi neden isteyip sevgiyi kaybettiğimizde neden üzüldüğümüz, işlerimizi neden ertelediğimiz gibi kendimize dair birçok şeyin altındaki nedeni yepyeni bir gözle, şaşkınlıkla keşfedeceksiniz.

İngiltere’de Essex Üniversitesi’nde Psikanaliz yüksek lisansı yapan, Avrupa ve Amerika’da psikoloji alanında konferanslarda tebliğler sunan ve çocukluk atölyeleriyle ebeveynlerle buluşan Nihan Kaya, yıllarca süren çalışmalarını bu kitapta derliyor.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör: Ayla Duru Karadağ

Düzelti: Neslihan Ünsal

Kapak İllüstrasyon: Şehmuz Kino

 

 

Puanlamalar

%50
%29,4
%5,9
%5,9
%8,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

11.10.2019

Çarpıcı

Çocuk gelişimi açısından çok çarpıcı, doğru bildiğimiz bir çok şeyi sorgulamamızı sağlıyor. Anlatımı çok akıcı ve sürükleyici. Birçok insanında eleştirdiği gibi kitapta Alice Miller'dan çok alıntı var. Yazarın kendisi de bu durumu Alice Miller'ın tanınmasını ve insanların ona ulaşmasına vesile olmasını istediğini belirterek açıklıyor. Ancak kitabı okurken, yazarın Alice Miller'ın kitaplarının özetini mi çıkardığı düşüncesi zaman zaman aklınıza geliyor. Öyle bile olsa kitap etkileyiciliğinden fazla birşey kaybetmiyor ve sizi Alice Miller kitaplarını okumaya teşvik ediyor.

15.05.2019

Mükemmel

Terapiye gitmiş gibi oldum.Çok iyi bir anlatımı var.Konunun bütünlüğü, akıcılığı muhteşem.Hem çocukluğum hem anne babayla ilişkimi hemde çocuklarımla ilişkimi anlamamda çok yardımcı oldu.Herkes okumalı.

08.03.2019

Eleştirel ve kışkırtıcı!!

Yazar kimsenin sorgulama cesareti olmayan konulara dalarak ,içimizi masaya yatırmayı teklif ediyor okuyucusuna.Bazen kışkırtarak, bazen öfkelendirerek ve bazen de anlayarak ve uzlaşarak.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız