3,5/5 - 106 Kişi Yorum Yap
21,4 TL
35,0 TL %39
Standart Teslimat : 31 Ekim - 04 Kasım
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

İyi Aile Yoktur Kitap Açıklaması

İyi Aile Yoktur

Usta yazar Nihan Kaya tarafından kaleme alınan İyi Aile Yoktur kitabı, gençler ve ebeveynlerin davranışlarına yönelik incelemeleri barındırıyor. Çocuklara, aileleri tarafından öğretilen davranışların, aslında çocukları ne denli bir sıkışmışlığın içerisine ittiği konusuna yer veren Kaya, örnekler ve alıntılar ile konuyu detaylı bir şekilde ele alıyor. Daha çok anne ve babalara ithafen yazıldığı düşünülen eser, aslında yediden yetmişe herkesin okuması gereken bir baş ucu kitabı niteliği kazanıyor. Henüz ebeveyn olmamış gençler ve çocuk sahibi herkes için bir ders niteliği taşıyan bu kitap, sizi de davranışlarınız üzerine düşünmeye yönlendirecek.

Hayatı daha iyi anlamlandırmaya başlayacağınız bu eser ile yaşamınızı ve ilişkilerinizde üstlendiğiniz rolleri sorgulamaya başlayacağınız bir deneyim sizi bekliyor. Bugüne kadar duyduğunuz ve size doğru olduğu öğretilen tüm kalıpları yıkmaya hazırsanız, hemen bu kitaba sahip olmalısınız.

Aile, Çocuk, Hayat ve Kendini Anlamak Üzerine…

Çocuklar ve anne-baba ilişkisini irdeleyen kitap, çocukların birey olmaları yolunda kendilerine öğretilenleri derin bir sorgulama ve süzgeçten geçiriyor ve ekliyor: “İyi aile, iyi aile yoktur düsturuyla hareket edebilen ailedir.” Hayatın açmazları karşısında geçmişten günümüze adeta bir miras olarak bizlere öğretilen belli kalıplar ve davranışları etraflıca anlatan kitap, Alice Miller’ın yaklaşımlarından da izler taşıyor.

Kitabı bu denli vurucu ve çarpıcı kılan ise davranışlar hakkında derin bir sorgulama yaşatıyor oluşu. Bunu ikili ilişkiler, aile, çocuklar, okul sistemi gibi pek çok alanda tek tek inceleyen kitap; aynı zamanda kendimize dair pek çok öznel duygunun nedenlerini de araştırıyor. İnsanın kendine ve davranışlarına adeta bakış açısını değiştiren kitap, yalnızca ebeveynler için değil, kendisini anlamak ve anlamlandırmak isteyen herkes için yazılıyor.

Nihan Kaya Kimdir?

Roman, inceleme, öykü ve araştırma türlerindeki eserleriyle tanınan yazar Nihan Kaya, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Essex Üniversitesi Psikanalitik Çalışmalar Merkezi’nde yüksek lisansını yaptıktan sonra King’s College London’da doktorasını tamamlamıştır. İlk eseri olan Gizli Özne adlı romanını 2003 yılında kaleme alan Kaya, halen yazarlığa devam etmektedir. Ayrıca Mef Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde ise ders vermektedir.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Siz de kişisel gelişim türündeki kitapların en güzel örneklerine sahip olmak için hemen kitaplarımızı inceleyin, alışverişe başlayın!

 

 

Puanlamalar
%43,4
%28,3
%13,2
%5,7
%9,4
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

25.05.2021

Yaşam yolculuğunuza farklı bir bakış katacağı kesin.

Ezberlerinizi bozduktan sonra daha iyi birey / ebeveyn olmak için yeni bir yolculuğa çıkacaksınız..Geçmişinizdeki esaretinizden kurtulmanıza, içinizdeki çocuğu daha fazla yıpratmamanızı sağlayacak iyi bir yol arkadaşınız olacak.Iskalamayın!...

16.04.2021

Farkındalık Yaratmak İçin Alınır

Kitap aile ve çocuk ilişkisine çok farklı bir açıdan bakıyor.Ufkumu açtı.İçinde çok fazla Alice Miller alıntısı olsa da yine de ufuk açıcı.

19.03.2021

farklı bir içgörü sağlıyor

Yazarı instagram da takip ediyorum. oradaki paylaşımlar üzerine bu kitabı aldım. fikrini paylaşanlar var paylaşmayanlar var. ÖZellikle bazı kısımlar sarsıcı. okunmasını tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.